Чернівчанам повернуть 800 тисяч податкової знижки

З початку року своє право на податкову знижку задекларували 384 чернівчанина, загальна сума до повернення станом на 22 березня складає 779,54 тис. грн., з них 94 відс., або 360 декларацій подали мешканці обласного центру, які торік сплачували за навчання,- розповів заступник начальника управління, начальник відділу адміністрування податків і зборів Чернівецького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області Андрій Світовий – повідомляє Сектор організації роботи Чернівецької ОДПІ.

Нагадаємо, податкова знижка – це документально підтверджена сума витрат платника податку-резидента у зв\’язку з придбанням товарів, робіт чи послуг у резидентів-фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у відповідних випадках.

Зокрема, податкова знижка надається, якщо фізичною особою протягом звітного року понесені витрати, пов’язані зі сплатою за навчання в вищих та професійно-технічних навчальних закладах, внесками на благодійність, відсотками за іпотечним кредитом, витратами на переобладнання машин під біопаливо, тощо.

Для отримання податкової знижки за результатами 2017 року необхідно подати декларацію за місцем реєстрації до 31 грудня 2018 року. У декларації необхідно вказати суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, вид понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення. Податок підлягає поверненню протягом 60 календарних днів з дня подання декларації.

Якщо платник податку до кінця року не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступний податковий рік не переноситься.