Через законодавчу невизначеність майже 23 млн. грн. втратили села, які планують увійти в Новодністровську ОТГ

Консультанти Чернівецького РВ АМУ (ПУЛЬС) порахували скільки могли б отримати села, які планують увійти в Новодністровську ОТГ. Так, якщо б Новодністровська ОТГ була утворена в 2015 році, то Білоусівка, Василівка, Ломачинці та Ожеве отримали б додатково у бюджети обєднаної громади – 22,7 млн. грн. Ця сума практично порівну розподіляється між недоотриманою інфраструктурною субвенцією – 11, 4 млн. грн. та доходів від ПДФО – 11,3 млн. грн. Найбільше коштів інфраструктурної субвенції могли б отримати села Білоусівка – 3,9 млн. грн. та Ломачинців – 3,3 млн.грн., у Василівці – ця субвенція б перевищила 2,5 млн.грн., у Ожеве – 1,7 млн. грн. Надходжень від ПДФО в селах були б наступні: Василівка – 5 млн.грн., Ломачинці -2, 5 млн. грн., Ожеве – 2,1 млн. грн., Білоусівка – 1,6 млн. грн.

До речі ПДФО зараз надходить до районного бюджету, можливо саме не бажання втрачати круглу суму бюджетних коштів спонукає районне керівництво до агітації проти Новодністровської ОТГ.

Коментар регіонального консультанта з юридичних питань АМУ (ПУЛЬС) Ольги Чепель
Закон України «Про внесення змін до Закону України \”Про добровільне об\’єднання територіальних громад\” щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення»№6466 набуває чинності з 01.05.2018р., і м. Новодністровськ та суміжні села будуть мати право пройти процедуру добровільного приєднання до міста обласного значеннязгідно ст.3¹ Прикінцевих положень Закону, а не злиття чи будь-які інші процедури, тобто Новодністровськ, як місто обласного значення визнається спроможною об’єднаною територіальною громадою (ОТГ) для здійснення процедури приєднання тих суміжних сіл, які передбачені Перспективним планом області.

Ініціювати процедуру приєднання мають право як сільський, селищний міський голова, 1/3 депутатів відповідної ради, так і жителі громади в порядку місцевої ініціативи чи представники органів самоорганізації населення згідно ч.2 ст.8¹ Закону № 1851-VIII. У об’єднаних територіальнихгромадах включається сільське та міське населення без зміни статусу по аналогії, а також на території села при приєднанні тимчасово до 2020р. виборів депутатів не відбувається, буде колишній голова ради, виконувати обов’язки старости у відповідному селі на період повноважень ради ОТГ. Крім того, інформаційну підтримку громадам щодо приєднання чи об’єднання згідно Закону районні ради не здійснюють, це компетенція місцевих адміністрацій.