Долар за тиждень серйозно послабив свої позиції проти валют-притулків

Ринок зосереджений на динаміці євро/долар, враховуючи заплановані до релізу в п\’ятницю результати стрес-тестування. Невизначеність на ринку посилюється. Вся увага спрямована на ситуацію в Єврозоні.

Гравці скорочують ризиковані позиції. Запланований раніше на п\’ятницю саміт ЄС, на якому повинні були бути підняти проблему поширення боргової кризи в Єврозоні і питання, що стосуються участі приватного сектора в зниження боргового тягаря Греції, перенесено на наступний тиждень. Єврогрупа переглянула умови надання допомоги Греції у бік пом\’якшення. Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що поки європейські країни не готові погодити новий пакет.

Рейтингове агентство moody\’s знизило кредитний рейтинг Ірландії до \”сміттєвого\” рівня \”Ba1\” з негативним прогнозом. При цьому в агентстві вважають, що Дублін зіткнеться з необхідністю нового раунду зовнішнього фінансування.

За прогнозами Fitch в 2011 зростання грецької економіки скоротиться на 4%.

У цей же день moody\’s помістило рейтинг американських облігацій на перегляд з негативним прогнозом, спровокувавши зростання волатильності на ринках.

За словами Агентства, нездатність влади США прийти до згоди щодо рівня боргу – ознака того, що результат тривалих переговорів не буде позитивним. Прогноз за рейтингом США буде переглянутий на негативний, якщо угода з бюджету не зможе зупинити зростання заборгованості країни.

У травні американський дефіцит торговельного балансу розширився до максимального за 3 роки рівня. Дефіцит зріс на 15% до 50,2 млрд. доларів, відзначивши максимальне значення з жовтня 2008.

Протокол червневого засідання Федерального Комітету з відкритим ринкам показав, що питання додаткового стимулювання не виключено, якщо економіка залишиться слабкою.

Тимчасову підтримку євро/долар зробили песимістичні коментарі Бернанке під час свого піврічного звіту. Глава ФРС відзначив, що якщо зростання економіки сповільниться, а рівень інфляції наблизиться до нульової позначки, ФРС може розглянути можливість третього раунду кількісного пом\’якшення.

На ринку ходять чутки про те, що ЄЦБ купує італійські ДКО. Крім цього, у ЗМІ з\’явилися розмови про те, що в італійському уряді складається голосування по вотуму довіри, пов\’язане з бюджетними заходами, що призвело до розширення периферійних спредів. Підсумки аукціону з італійським ДКО виявилися більш, ніж вдалими: загальна сума проданих паперів склала близько 3 млрд. євро.

Фунт слід за євро, продовжуючи відновлювати втрати проти американського колеги. За повідомленням Управління по бюджетній відповідальності Великобританії, держфінанси країни в довгостроковій перспективі перебувають у неузгодженому стані, і для їх відновлення буде потрібно істотне підвищення податків і скорочення витрат. Все це може привести до ослаблення національної валюти.

Фунт наближається до максимумів недавнього відновлення в області 1.6150, прорив яких відкриє дорогу до 1.6170/80, потім – до азіатських максимумів на 1.6195. Пробиття опору на 1.6200 підтримає подальше ослаблення ведмежого настрою. Щоб відчутно поліпшити ситуацію, фунт/долар необхідно повернутися вище 1.6265. Короткостроковий прогноз позитивний поки пара залишається вище 1.6100.

Темпи зростання економіки Китаю, який за останні 3 роки є одним з основних драйверів зростання світової економіки, в цьому році можуть в 3 рази перевищити показники США, що дозволить країні збільшити обсяги споживчих витрат. Згідно опублікованому у вересні минулого року звіту ООН, Китай аж до кінця 2012 року залишиться основною метою для закордонних інвестицій.
gigamir.net