Автопарк громадського транспорту в Чернівцях поповнився 9-ма автобусами

Сьогодні на автостоянці біля міської ради журналістам та широкому загалу було презентовано кілька нових автобусів, закуплених перевізниками міста, повідомляє сектор інформації та зв’язків з громадськістю Чернівецької міської ради.

Перед перевізниками було поставлене завдання максимально оновити автопарк громадського транспорту міста, зробити його привабливішим та комфортнішим для городян. Крім того, акцент робиться й на створенні умов доступності громадського транспорту для людей з особливими потребами.

Усім цим вимогам повністю відповідають закуплені нещодавно 9 автобусів, які вже курсують за маршрутами №5, 9, 11, 12 (марки «Богдан») та 1-А (марки «МАН»). Усі вони спеціалізовані для перевезення людей з особливими потребами та пасажирів з дітьми. В кожному з автобусів обладнано зручний висувний пандус, на який можна легко заїхати візочком, і досить великий вільний простір з поруччям всередині авто для зручного і безпечного розташування. Усі ці вигоди безпосередньо перевірили на собі кілька інвалідів-візочників, які завітали на презентацію. Крім того, як відзначили усі присутні, новенькі автобуси є комфортнішими за своїх попередників і для решти пасажирів.

Незабаром планується прийняти рішення, яке, на думку керівництва міста, зможе, з одного боку, розвантажити громадський транспорт в «години пік», а з іншого, зробити його доступнішим для пільгових категорій громадян. Зараз, зокрема, вивчається питання, як буде краще це зробити, прораховуються різні варіанти. Проте моя ідея була така, щоб надати право безкоштовного проїзду пільговикам поза «годинами пік» (наприклад, зробити це з 10.00 до 16.00), але натомість жодним чином не обмежувати їх кількість на один автобус, як це робиться зараз, чи щось подібне – не обмежувати взагалі нічим, крім часу. Тоді зранку транспорт був би вільнішим для тих, хто поспішає на роботу, а вдень пільговики не були б змушені чекати, поки хтось із перевізників погодиться їх взяти до автобуса на пільгове місце, кількість яких наразі обмежена.