Янукович звільнив 10 тисяч ув\’язнених

Янукович звільнив 10 тисяч ув'язненихПрезидент України Віктор Янукович підписав закон № 3680-VI \”Про амністію в 2011 році\”, повідомляє в понеділок прес-служба глави держави.

Верховна Рада України врахувала пропозиції президента до закону \”Про амністію\” в 2011 році і проголосувала за нову редакцію закону 8 липня.

У своїх зауваженнях президент зазначив, що в законі міститься норма про скорочення наполовину частини покарань засуджених, які відбувають покарання за будь-які тяжкі і особливо тяжкі злочини, якщо вони відшкодували матеріальний збиток у справі до дня набуття чинності цього закону.

У законі також пропонувалося застосувати амністію і звільнити від покарання винних у вигляді позбавлення волі на певний строк, а також від інших покарань, не пов\’язаних з позбавленням волі, у разі відшкодування ними матеріального збитку у справі до дня набрання чинності вироку.

Янукович у своїх зауваженнях зазначив, що такі положення закону ставлять застосування амністії в залежність від матеріального стану людини, а також його здатності відшкодувати завдані збитки.

У зв\’язку з цим президент запропонувати виключити з тексту закону відповідні норми. Парламентарі підтримали його.

Як повідомлялося, відповідно до Закону про амністію в 2011 передбачалося випустити на свободу близько 10 000 осіб.

peredplata