Обама екстрено звернувся до нації: США оголосять дефолт

Обама екстрено звернувся до нації: США оголосять дефолт

Президент США Барак Обама звинуватив консервативне крило Республіканської партії в підриві угоди, покликаної не допустити дефолту, який може оголосити американський уряд у зв\’язку з неможливістю виплати за своїми борговими зобов\’язаннями.

Після того, як спочатку республіканці, а потім демократи представили в понеділок свої програми щодо уникнення дефолту, Обама виступив з екстреним зверненням до нації, яке транслювалося у вечірньому ефірі всіх основних телеканалів США, порушивши програмну сітку.

До 2 серпня запозичення США досягнуть встановленого законом межі в 14,3 трлн доларів, і у Білого дому і конгресу залишився тиждень на те, щоб домовитися з питання про підвищення максимального рівня боргу країни.

Виступаючи в Білому домі, Барак Обама сказав, що республіканці готові погодитися на підвищення рівня боргу лише за умови різкого скорочення бюджету, тоді як він наполягає на тому, що бюджетні скорочення повинні супроводжуватися збільшенням податків для багатих американців.

\”По суті справи, республіканців в палаті представників дали зрозуміти, що вони проголосують за те, щоб Америка уникла першого в своїй історії дефолту, тільки якщо ми погодимося з їх програмою, яка передбачає лише глибокі скорочення бюджетних витрат\”, – заявив Барак Обама.
Джерело

peredplata