В Чернівцях на одній з вулиць оголосили карантин через випадок сказу

У зв’язку з випадком сказу, який було зафіксовано в Чернівцях 24 червня, вчора під головуванням заступника міського голови Петра Ротаря відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернівецькій міській раді. На ньому, зокрема, було вирішено оголосити вулицю Лібавську, де стався цей випадок, неблагополучною по сказу та накласти карантинні обмеження терміном на 30 днів. Протягом цього часу з території вулиці суворо заборонено вивезення будь-яких тварин. Крім того, загрозливою зоною оголошено також вулиці Ашхабадську, Запорізьку, Пумнула, Халтуріна, Естонську, Балашівську та Черняхівського.

На цих вулицях силами Чернівецької міської державної лікарні ветеринарної медицини буде проведено клінічне обстеження та обов’язкове безкоштовне щеплення всього поголів’я домашніх травин від захворювання на сказ. Крім того, міська СЕС має визначити коло осіб, що мали контакт з котом, який захворів на сказ, і при необхідності провести антирабічні заходи, а також провести дератизацію подвір’їв по вул. Лібавській №25-29.

Рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернівецькій міській раді дані також доручення МКП «Чернівціспецкомунтранс» провести моніторинг вулиць міста та скерувати бригади по відлову бродячих травин в місцях їх найбільшого скупчення, звертаючи особливу увагу на території дошкільних навчальних закладів, шкіл, площ, скверів, парків та міських кладовищ. Також ці бригади повинні провести відлов безпритульних собак та котів в карантинній та загрозливих зонах та відстріл червоної лисиці в загрозливій зоні. Департамент житлово-комунального господарства за рішенням Комісії повинен налагодити облік домашніх тварин, що утримуються в помешканнях громадян та розробити правила їх утримання. Крім того, відповідні доручення були дані й іншим підрозділам та службам Чернівецької міської ради, повідомляє сектор інформації та зв’язків з громадськістю.