В управлінні капітального будівництва проводять \”родинні\” тендери?

В управлінні капітального будівництва проводять "родинні" тендери?Про те, як в управлінні капітального будівництва ОДА відбуваються тендери на суми, що вимірюються сотнями, а то й мільйонами гривень, написали наші колеги з \”Буковинської правди\”. Вони провели журналістське розслідування, згідно з яким багато тендерів в управлінні виграють фірми, наближені до керівника управління Валерія Карвацького.

Ми ж наразі звертаємось до керівника управління з проханням прокоментувати ситуацію, та, на жаль, Валерій Карвацький з понеділка (9 липня) у двотижневій відпустці. Тому ми очікуємо його повернення і коментарів.

Просимо до уваги наших читачів витяги з статті.

\”Є на Буковині одна цікава структурна одиниця в ОДА – управління капітального будівництва. Ця структура на сьогодні безпосередньо підпорядкована Крищенку Кирилу Євгеновичу.

Керівником управління капітального будівництва ОДА є відома особистість в будівельному бізнесі нашого краю – Карвацький Валерій Володимирович. Всім відомий його батько – керівник будівельної фірми «ПМК-311» – Карвацький Володимир Ілліч, який є ще й депутатом Кіцманської районної ради від Партії регіонів (на фото).

Надалі в статті, ми спробуємо описати й родичів пана Валерія, які теж досить активно працюють в будівельному бізнесі на теренах Буковини. Але головне, що пан Валерій Карвацький є добре відомий серед будівельного бомонду Буковини і не просто, як син відомого батька-будівельника, а як активний учасник будівельного ринку.

Наша увага до цього управління виникла не спонтанно. Вже досить великий період часу (ймовірно за період керівництва управлінням – інформація уточнюється) багато будівельних фірм не можуть виграти тендер з різних причин.

Отже, 18 червня відбулись чергові два тендери, з них перший – о 10.00, другий об 11.00. Дійові особи, які приймали участь в даних тендерах – були повністю однакові. Як відомо, в тендері приймають участь представники замовника і учасники. Один з учасників, власне і виграє тендер.

Назвемо героїв, їх імена мають знати всі – голова комітету конкурсних торгів – Чорней Олександр Петрович, секретар комітету з конкурсних торгів – Москалюк Наталя Дмитрівна і члени комітету з конкурсних торгів – Гуряк Любов Дмитрівна, Галаченко Ірина Іванівна та Гищук Інна Юріївна. Іноді секретарем комітету виступає пані Орлецька Г.С. Ці всі особи і є представники замовника – управління капітального будівництва, яке підпорядковане Валерію Карвацькому. Всі вищеперераховані особи є постійними представниками замовника і проводять всі конкурси саме в цьому складі.

Як не дивно, фірми-претенденти на державні кошти були повністю однакові. Ми спробуємо зупинитись на учасниках тендерного конкурсу і Ви спробуєте особисто зробити висновки, наскільки законним був тендер.

І перший і другий тендер – виділення коштів для поточного ремонту вулиць в двох селищах. Перший тендер – поточний ремонт вулиці Л.Українки в Берегометі Вижницького району. Другий тендер – поточний ремонт вулиці Бережницької в Замості Вижницького району. Державні кошти, які виділялись для поточного ремонту вказаних вулиць, як для Берегомету, так і для Замостя – близько 140 тисяч гривень на кожен об`єкт.

«Учасників» тендерів було троє:

1. ТОВ «АВТОТРАНС МАРКЕТ» (код 36820094), яке зареєстроване і фактично знаходиться за адресою: м.Чернівці, вул.Прутська,18Б.
Директором фірми є родич (по достовірній інформації – звідний брат) Валерія Карвацького – Карвацький Андрій Станіславович. А засновник фірми є ніхто інший, як сам Валерій Карвацький.
Що цікаво, що в області існує ще одна фірма, яка має певне відношення до адреси, де розташоване ТОВ «АВТОТРАНС МАРКЕТ». Засновником цієї фірми є теж Валерій Карвацький. Це досить відома в певних колах фірма ПП «Карвацький-Буд». Хоча, на сьогодні, вона зареєстрована (10.06.2010р) на Театральній площі в одному з офісних центрів «будинку офіцерів», але фактичне місце розташування – все та ж Прутська,18Б. Звичайно ж і директор інший – Дубець Наталя Олексіївна.

2. ТОВ «Будівельник НВ» (код 38118201) , яке зареєстровано і фактично знаходиться за адресою: Чернівецька область, м.Сторожинець, вул.Грушевського,2/23.
Директором та основним співзасновником фірми є Нявчук Володимир Степанович (син Нявчук Зінаїди Іллівни – рідної тітки Валерія Карвацького), який відповідно є двоюрідним братом все того ж керівника управління – Валерія Карвацького. Внесок пана Нявчука в статутний фонд на сьогодні складає 61 600 грн.
Не менш цікава особа іншого співзасновника фірми – це Волянський Іван Григорович. Пан Волянський на сьогодні є діючий водій начальника УКБ ЧОДА Валерія Карвацького. Сума його внеску в статутний фонд на сьогодні становить 26 400 грн.

3. ТОВ «Інвест-Буд-Буковина» (код 36746943), яка зареєстрована і знаходиться за адресою: Чернівецька область, Кіцманський район, смт.Лужани, пров.Заводський, 10.
Директор цієї фірми є Бобик Олександр Васильович. Серед засновників – Нявчук Зінаїда Іллівна, внесок якої на сьогодні становить 61 600 грн. Це та сама рідна тітка нашого головного героя – Валерія Карвацького, яка відповідно є рідною сестрою директора ПМК-311 Карвацького Володимира Ілліча (батька Валерія Карвацького).
Що цікаво, за цією ж адресою знаходиться фірма, де батько Валерія Карвацького є директором – «ПМК-311».(код 05392401).
Засновником «ПМК-311» є вся та ж, вже відома Нявчук Зінаїда Іллівна. Інший співзасновник – Косован Лазар Іванович. Про нього інформації поки що не багато. Відомо лише про величину його внеску – 26 400 грн.

Щоб все було неупереджено, ми перевірили попередні протоколи розкриття пропозицій конкурсних торгів УКБ ЧОДА: Тендери 12 червня
№1 Поточний ремонт вул.Лісної в с.Йорданешти Глибоцького району

ТОВ «АВТОТРАНС МАРКЕТ» – 212 524 грн.
ПП ВКФ «Промтехінвест» – 180 146 грн.
ТОВ «Інвест-Буд-Буковина» – 180 886 грн.

Тендер №2 Поточний ремонт вул.Сливової хутора Над\’ярне Герцаївського району

ТОВ «АВТОТРАНС МАРКЕТ» – 115 612 грн.
ПП ВКФ «Промтехінвест» – 137 436 грн.
ТОВ «Інвест-Буд-Буковина» – 116 040 грн.

Тендер №3 Поточний ремонт дороги по вул.Шевченка хутора Цеховка Герцаївського району

ТОВ «АВТОТРАНС МАРКЕТ» – 160 588 грн.
ПП ВКФ «Промтехінвест» – 199 849 грн.
ТОВ «Інвест-Буд-Буковина» – 160 508 грн.
ТОВ «Будівельник НВ» – 171 623 грн.

Тендери 18 червня
Тендер №1 Поточний ремонт вул.Л.Українки в смт.Берегомет Вижницького району

ТОВ «АВТОТРАНС МАРКЕТ» – 134 076 грн.
ТОВ «Будівельник НВ» – 133 950 грн.
ТОВ«Інвест-Буд-Буковина» – 134 000 грн.

Тендери 20 червня
Тендер №1 Капітальний ремонт приміщень терапевтичного відділення, хірургічного відділення, приймального покою Кельменецької центральної районної лікарні смт.Кельменці

ТОВ «АВТОТРАНС МАРКЕТ» – 3 709 920 грн.
ТОВ «Інвест-Буд-Буковина» – 3 760 607 грн.

Тендер №2 Капітальний ремонт головного корпусу, лабораторії, пологового будинку та терапевтичного відділення, моргу, пральні Вижницької центральної лікарні м.Вижниця

ТОВ «АВТОТРАНС МАРКЕТ» – 4 406 939 грн.
ТОВ«Інвест-Буд-Буковина» – 4 483 087 грн.

Тендери 27 червня
Тендер №1 Капітальний ремонт вул.І.Головачука в смт.Кельменці

ВКПФ «АЙРА» – 1 229 998,80 грн. (по неперевіреній інформації має відношення до родини Карвацьких)
ТДВ «ШБУ №60» – 1 309 500,00 грн.

Тендер №2 Поточний ремонт вул.Верхня Козаківська в с.Бобівці Сторожинецького району

ТОВ Інвест-Буд Буковина» – 289 902 грн.
ТОВ «АВТОТРАНС МАРКЕТ» – 289 040 грн.

Як бачимо, фірми, які близькі до Валерія Карвацького (на фото) активно виграють тендери за тендером, час від часу підпускаючи до конкурсу дружні фірми.

Також передивившись уважно сайт www.tender.me.gov.ua, ще 3 липня стало відомо, що переможцем одного з вищеописаних тендерів 18 червня, яке проводило управління капітального будівництва знову стала одна з трьох вищеописаних фірм, які є близькими до Валерія Карвацького. А саме – ТОВ «Будівельник НВ». Саме ця фірма оголошена переможцем тендеру на поточний ремонт вулиці Бережанської в селі Замостя Вижницького району. Сума коштів, яку отримає дана фірма на ремонт складе 133 361 гривні.

Окрім цього, ми вирішили побачити ці вищеописані три фірми, які мають близьке відношення до Валерія Карвацького і досить часто виграють тендери.

Сперше, ми вирішили знайти ТОВ «АВТОТРАНС МАРКЕТ». Скажу відверто, знайти його було не так легко. Жодної вивіски ми так і не знайшли, що виглядає дивним, адже підприємство практично постійно є учасником тендерів і не тільки учасником, але й переможцем.

Друге підприємство ТОВ «Інвест-Буд-Буковина» знайти було набагато легше, адже знаходиться воно за однією адресою з ПМК-311 в Лужанах. Хоча й там жодної вивіски ми не знайшли.

І останнє підприємство ТОВ «Буковельник НВ» знаходится в самому центрі міста Сторожинець у офісному центрі, в одному приміщенні з банком «Аваль». І звичайно, про жодну вивіску мова тут теж не йшла – її просто не було.

А вже 4 липня відбуваються чергові державні закупівлі в УБК ЧОДА і знову ж таки нас не запросили на тендерні закупівлі. Інформацію про дані тендери ми знайшли самостійно на сайті www.tender.me.gov.ua.

Скориставшись своїм законним правом, наші журналісти без особливих запрошень побували на цих тендерах. На наше величезне здивування – цього разу тендери проходили з іншими учасниками. На двох тендерах – брала участь тільки одна \”близька\” фірма – ТОВ «АВТОТРАНС МАРКЕТ».

Зранку о 10.00 проходив тендер на будівництво – добудову навчального корпусу школи до спортивного залу клубу в селі Мошанець Кельменецького району. Сума за яку «боролись» учасники – 13 мільйонів 900 тисяч гривень.
Учасників було двоє – відома будівельна фірма ТДВ «ПМК-76» і ВКФ ЗАТ«Буковинський ремонтник». На тендері був присутній лише представник ТДВ «ПМК-76». Дане підприємство запропонувало найкращі пропозиції і суму, меншу за конкурента на 309 тисяч гривень.
Трішечки пізніше об 11.00 пройшов тендер на реконструкцію існуючої школи з добудовою учбового корпусу та спортзалу, їдальні в селі Горішні Шерівці Заставнівського району. Сума за яку «боролись» претенденти – 25 мільйонів гривень.
Учасників було двоє – відома нам ТОВ «АВТОТРАНС МАРКЕТ» і ТОВ \”Трейдербуд\” з Вижниці. На тендері були відсутні представники учасників. Найкращу цінову пропозицію запропонувало підприємство ТОВ «АВТОТРАНС МАРКЕТ», що й зовсім не дивно. ТОВ «АВТОТРАНС МАРКЕТ» запропонував суму на 618 тисяч гривень меншу, ніж в новачка тендерів з Вижниці.

Гадаю, інформації і фактів достатньо, щоб зрозуміти, які великі кошти виграють на тендерах «родинні» фірми, які є близькими до керівника управління капітального будівництва пана Валерія Карвацького.\”

Світлина – з сайту Чернівецької обласної ради.

Новини Партнерів