Перемога ініціативної групи!!!

Перемога ініціативної групи!!!Вінницький апеляційний адміністративний суд 28 липня частково задовольнив апеляційну скаргу представника ініціативної групи Корнелії Спіжавки та скасував ухвалу Чернівецького окружного адміністративного суду від 22 липня.
Як повідомив координатор ініціативної групи «Спільними зусиллями захистимо Чернівці» Олег Ботушанський, інтереси ініціативної групи чернівчан у Вінницькому апеляційному адміністративному суді представляв львівський адвокат. Інтереси секретаря Чернівецької міської ради Віталія Михайлішина захищав не представник юридичного управління міської ради, а адвокат Анатолій Попов. «Це той адвокат, який на сесіях міської ради, коли депутати ініціювали відставку мера Миколи Федорука, постійно комусь відсилав смс-повідомлення, що було зафіксовано журналістами. Саме цей адвокат переконував чернівчан у правомірності Регламенту Чернівецької міської ради, невідповідність Конституції і законам якого визнав профільний Комітет Верховної Ради і який під тиском чернівецької громади депутатам таки довелося змінити. І тепер у Вінницькому суді цей захисник, який так пишається своїм адвокатським досвідом, здивував колегію судів тим, що вимагав, аби представник ініціативної групи, який не має юридичної освіти, особисто давав свідчення без підтримки адвокатського захисту. У такій ситуації ініціативна група вимагає, аби секретар міської ради Віталій Михайлішин, який має вищу правову освіту, під час подальшого розгляду справи також свідчив особисто, без допомоги правозахисників», – заявив Олег Ботушанський. Він переконаний, що референдум у Чернівцях таки відбудеться , який би супротив цій ініціативі не чинила міська рада. За його словами, таке вперте протистояння ініціативі громади свідчить лише про те, що депутати усвідомлюють, що за рейдерське захоплення влади у Чернівцях їм доведеться відповісти на дострокових виборах і вони будь-якими способами намагаються уникнути цієї відповідальності.
Колегія суддів Вінницького апеляційного адміністративного суду дійшла висновку, що Чернівецький окружний адміністративний суд, приймаючи рішення про передачу до Шевченківського районного суду адміністративної справи за позовом Корнелії Спіжавки до секретаря Чернівецької міської ради Віталія Михайлішина про визнання протиправними його дій допустив порушення норм матеріального та процесуального права, не надав належну правову оцінку суб’єктивному складу спірних правовідносин та обставинам справи. У зв’язку з цим Вінницький апеляційний адміністративний суд скасував ухвалу Чернівецького окружного адміністративного суду і адміністративну справу за позовом представника ініціативної групи Корнелії Спіжавки до секретаря Чернівецької міської ради Віталія Михайлішина для продовження розгляду знову направив до Чернівецького окружного адміністративного суду. Вінницький апеляційний адміністративний суд також постановив, що судові витрати у цій справі на користь Корнелії Спіжавки підлягають стягненню з місцевого бюджету Чернівців. Представники ініціативної групи свідомо надали для відшкодування у вигляді судових витрат лише вартість конверту (0,85 грн), аби не завдавати збитків бюджету міста. Ініціативна група пропонує секретарю міської ради Віталію Михайлішину витрати на адвоката Анатолія Попова також відшкодувати з власної кишені.
Фото Від і До

peredplata