На Буковині створять паломницький маршрут

20 серпня на апаратній нараді голова обласної державної адміністрації Михайло Папієв доручив створити паломницький маршрут Чернівецької області.

Він повідомив, що така ініціатива виникла після його перемовин з головою Сучавської повітової ради Румунії Кетеліном Іоаном Некіфором. «Ми спільно з паном Некіфором дійшли домовленості щодо створення спільних паломницьких маршрутів Північної та Південної Буковини. Румунські та молдавські православні паломники, які відвідують відомий монастир Путна неподалік Сучави, мають мати можливість знайомитися з неповторною архітектурою Чернівецької області і молитися у Храмах нашого краю», – сказав керівник крайової виконавчої влади. Михайло Папієв переконаний, що віруючі з інших країн повинні знати про унікальні храмові споруди Чернівецької області: це і колишня резиденція буковинських митрополитів, і Банченський Свято-Вознесенський чоловічий монастир, і собор в Білій Криниці. «Нам є що показувати світові. Скажімо, нову церкву, збудовану у Банченах – найбільший семиалтарний Храм в Європі. Про цю унікальну та неповторну церкву повинні знати усі православні віруючі, а особливо румунські паломники, оскільки у цьому Храмі служба проходить румунською мовою», – сказав Михайло Папієв.

Голова облдержадміністрації додав, що розроблений паломницький маршрут передадуть румунським колегам, які, у свою чергу, пообіцяли популяризувати церкви Північної Буковини у туристичних агенціях сусідньої держави. «Я маю сподівання, що після позитивного вирішення питання про малий прикордонний рух між двома країнами, віруючі з Чернівецької області матимуть змогу без проблем та перешкод відвідувати святі місця сусідньої Румунії», – сказав Михайло Папієв. Голова облдержадміністрації також підкреслив, що подібні спільні культурно-релігійні проекти будуть надзвичайно корисними для усіх громадян з обох боків кордону. «Це потужний поштовх до пожвавлення відносин між двома регіонами та країнами. Втіливши у життя цей спільний проект, ми засвідчимо, що крайова влада не лише відчуває потреби громади, але й прагне максимально задовольнити їх», – підсумував Михайло Папієв.

Про це повідомляє прес-служба ОДА.

peredplata