На 13 об’єктах Буковини виявлено порушення в сфері державних закупівель на суму майже 17 млн. гривень

На 13 об’єктах Чернівецької області виявлено порушення в сфері державних закупівель на суму майже 17 млн. гривень. Про це повідомив сьогодні, 10 вересня, під час апаратної наради начальник Державної фінансової інспекції в Чернівецькій області Павло Перепічка. За його словами, упродовж січня – серпня інспекцією проведено ревізії і перевірки 143 підприємств, установ та організацій регіону.

Зокрема, найбільші суми придбання товарів, робіт та послуг за державні кошти виявлено на підприємствах спиртової галузі – на 11337,6 тис. грн., у сфері освіти – на 2125,5 тис. грн. та житлово-комунального господарства – на 2089,5 тис. грн. Аналогічні порушення виявлено також у сфері будівництва – на 411,5 тис. грн., на підприємствах пенітенціарної служби – на 353,4 тис. грн., в органах місцевого самоврядування – на 252,5 тис. грн., державного агентства лісових ресурсів – на 125,0 тис. грн., у сфері охорони здоров\’я – на 121,7 тис. гривень.

«Аналіз цін, за якими проводилися зазначені закупівлі, у п’яти випадках засвідчив їх перевищення над середньоринковими на суму 216,1 тис. гривень, – відзначив Павло Перепічка. – За результатами контрольних заходів матеріали 6 ревізій та перевірок передано до правоохоронних органів. Сьогодні порушено кримінальну справу (ДП «Вашківський спиртзавод»), матеріали контрольного заходу (ДП «Берегометське лісове господарство») долучено до кримінальної справи».

Як відзначив начальник Державної фінансової інспекції в Чернівецькій області, за порушення законодавства про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти на 19 осіб складено адмінпротоколи, 4 особи притягнуто до адміністративної відповідальності.

Під час апаратної наради Павло Перепічка зауважив, що упродовж останнього часу до чинного законодавства у сфері державних закупівель внесено ряд змін, якими, зокрема, розширено перелік закупівель, на які не поширюється дія Закону України «Про здійснення державних закупівель». До таких закупівель належать: товари, роботи і послуги, закупівля яких здійснюється вищими навчальними закладами та науково-дослідними установами за рахунок власних надходжень, а також товари, роботи і послуги, закупівля яких здійснюється за рахунок державних та комунальних підприємств і їх об\’єднань. Крім того, дія Закону не поширюється на придбання, оренду землі, будівель, іншого нерухомого майна або майнових прав на землю, будівлі чи інше нерухоме майно.

Водночас, як зауважив посадовець, процедури, розпочаті до внесення змін до Закону «Про здійснення державних закупівель», завершуються відповідно до порядку, що діяв до набрання чинності Законів України, якими внесено зміни до основного Закону.

Про це повідомляє прес-служба ОДА.

Новини Партнерів