Януковичу взяли дорогущий гвинтокрил, щоб економити

В адміністрації президента пояснюють оренду вертольоту Augusta-139 тим, що він споживає менше пального, ніж Мі-8.

Про це йдеться у відповіді АП журналу \”Корреспондент\”.

В адміністрації Януковича вказують, що вітчизняні Мі-8 та МТВ-1 вміщують 9-11 пасажирів, мають крейсерську швидкість 220 км/год, а максимальну дальність польоту 550 кілометрів.

Тоді як вертоліт Augusta-139 вміщує лише 6-9 пасажирів, крейсерську швидкість 330 км/год, максимальну дальність польоту 700-1000 км.

При цьому Augusta-139 спалює за годину 280 літрів пального, а вітчизняні вертольоти – 580.

\”Вертоліт Augusta-139 витрачає менше пального при можливості здійснювати польоти на більш далекі відстані. На одну годину вертоліт Augusta-139 витрачає на 300 кг пального менше, ніж Мі-8, що при середній вартості палива складає економію 3 500 гривень (орієнтовно) на годину польоту\”, – йдеться в поясненні адміністрації Януковича.

Щодо придбання літака Falkon, то це пояснили необхідністю оперативного перевезення офіційних делегацій з невеликої кількості осіб до малих аеропортів, які не можуть прийняти літаки більших розмірів. Також там вказали на те, що в деяких поїздках, де делегація не перевищує 10 осіб, використовувати великі літаки економічно не доцільно.

Крім того, в АП вказали, що в авіапарку державного авіаційного підприємства \”Україна\” з 8 літаків лише 2 мають вік менше 25 років.

Державне авіаційне підприємство \”Україна\” витратить 8 мільйонів гривень на оренду повітряного судна \”Falcon 900\”.

Постачальником буде ТОВ \”Центравіа\”.

На початку року Держуправління справами вже орендувало у \”Центравіа\” гвинтокрил \”AUGUSTA 139\”, бортовий номер UR-CRB, який обійдеться державному бюджету в 7,5 мільйонів гривень

Джерело