Дитячий веломарафон «Хочемо жити в незалежній Україні»

У п’ятницю, 5 серпня до Чернівців завітали учасники дитячого веломарафону «Хочемо жити в незалежній Україні». Спортсменів зустріли представники Чернівецької обласної організації ВО «Свобода» та журналісти краю на Центральній площі міста біля пам’ятника Тарасові Шевченко.
Учасники веломарафону подорожують вже п’ятий день. За цей час вони подолали більш ніж 490 кілометрів. Попереду ще близько 1500 кілометрів та низка міст України. За словами керівника веломарафону, Павла Савчука в день велосипедисти долають близько 100 кілометрів. 24 серпня у День Незалежності шестеро хлопців та одна дівчина мають на меті прибути до столиці України.
Як зазначають веломарафонці, їх мета – демонстрація та популяризація здорового способу життя, а також донесення до загалу ідеї єдності та справжньої Незалежності України. «Є набагато цікавіші речі, ніж сидіти перед комп’ютером чи телевізором, – зазначають учасники веломарафону. – Україні потрібна здорова молодь».
«Політики штучно розділяють Україну на догоду власним інтересам. Ви ж демонструєте, що наша країна єдина. Такі велопробіги мають бути традиційними», – наголосила депутат Чернівецької міської ради від ВО «Свобода» Олена Калмикова. Крім того, учасників веломарафону привітали голова Чернівецької обласної організації ВО «Свобода» Віталій Мельничук та депутат облради від ВО «Свобода» Михайло Гоменюк, який подарував спортсменам сувеніри на згадку про столицю Буковини.
Веломарафонці подякували буковинцям за теплу зустріч та висловили побажання, аби у наступному марафоні взяли участь представники Чернівецької області.
Нагадаємо, що унікальний дитячий веломарафон містами і селами України «Хочемо жити в незалежній Україні» триває з 31 липня по 31 серпня 2011 року. Організатори: Благодійний фонд «Еко-милосердя» та ВО «Свобода».
Його маршрут пролягає через Львів – Івано-Франківськ – Чернівці – Кам\’янець-Подільський – Вінницю – Умань – Черкаси – Канів – Київ – Житомир – Рівне – Луцьк – Червоноград. Юні велотуристи, віком 13-17 років, мають на меті подолати майже 2000 кілометрів протягом 32 днів. Це найбільший дитячий веломарафон в Україні. Мета акції – виховання патріотизму у молодого покоління українців та популяризація здорового способу життя.