«Поза законом не чернівчани, які діють у межах Конституції та законів України, а керівник міської ради, який всупереч закону та волі громади блокує ініціативу проведення місцевого референдуму у Чернівцях. Спроба прокурора міста звинуватити чернівчан, які ініціюють дострокове припинення повноважень Чернівецької міської ради, у протиправних діях і притягнути ініціаторів цього руху до адміністративної відповідальності, є зазіханням на конституційні права громадян. Про це чернівчани змушені будуть проінформувати Генерального прокурора України, а також Президента України, як гаранта дотримання Конституції», – заявили представники ініціативної групи « Спільними зусиллями захистимо Чернівці».
До відома прокурора міста Чернівців, збори громадян, на яких визнано доцільність проведення місцевого референдуму та створено ініціативні групи для організації збору підписів, проведено з чітким дотриманням Закону України « Про всеукраїнський та місцеві референдуми». Документи для реєстрації ініціативної групи секретарю Чернівецької міської ради також буде подано відповідно до вимог цього закону.
Відповідно до Статуту територіальної громади Чернівців саме до компетенції територіальної громади, що реалізується шляхом виборів, референдумів або зборів громадян за місцем проживання, належить формування міської ради, обрання міського голови й ухвалення рішення про дострокове припинення їх повноважень. Вищими формами безпосереднього здійснення територіальною громадою участі у місцевому самоврядуванні є місцеві вибори та місцевий референдум. Жодним законом України не передбачено реєстрацію ініціативної групи для організації збору підписів під вимогою проведення місцевого референдуму, як громадської організації чи громадського об’єднання, або в будь-який інший спосіб, окрім того , який передбачено Законом України « Про всеукраїнський та місцеві референдуми». Тому спроба прокурора міста притягнути до адміністративної відповідальності представників ініціативної групи може бути розцінена як перешкоджання вільному здійсненню громадянином України права брати участь у референдумі.
Нагадуємо секретарю міської ради та прокурору міста, що члени територіальної громади незалежно від їх віку, політичних поглядів, статі та громадянства мають право направляти колективні або індивідуальні звернення до органів і посадових осіб місцевого самоврядування і для здійснення цього права жодної реєстрації у якості громадської організації чи громадського об’єднання чернівчани не потребують.
20 червня на офіційному сайті Чернівецької міської ради розміщено повідомлення «Ініціатори відставки міської ради поза законом».
Копія листа Блауша Михайлішину