Антимонопольний комітет взявся за виконком Чернівецької міськради

Антимонопольний комітет взявся за виконком Чернівецької міськрадиЧернівецьке обласне територіальне відділення Комітету зобов’язало виконавчий комітет Чернівецької міської ради припинити антиконкурентні дії. Як встановило Відділення, виконком прийняв рішення, яким звільнив окремих суб’єктів господарювання від сплати до цільового фонду соціально-економічного розвитку міста 10 % вартості об’єкта будівництва. Оскільки такі дії можуть призвести до обмеження конкуренції на ринку будівництва, Відділення зобов’язало виконком припинити порушення та привести свою діяльність у відповідність до вимог законодавства, повідомляє сайт АМКУ.
Окрім того тервідділення Комітету оштрафувало ПАТ «Енергопостачальна компанія “Чернівціобленерго”» на 12 тис. грн за зловживання монопольним становищем. Як встановило Відділення, товариство безпідставно нараховувало об’єднанню співвласників багатоквартирних будинків у місті Чернівці плату за втрати електроенергії. Відповідач визнав порушення, зобов’язався припинити неправомірні дії та сплатити штраф до державного бюджету. А також комунальне житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство № 12 міста Чернівців на 7 тис. грн за зловживання монопольним становищем. Як встановило Відділення, підприємство порушило порядок формування тарифів на послуги з соціально-економічного розвитку міста. Оскільки такі дії призводять до ущемлення інтересів споживачів, Відділення зобов’язало відповідача припинити порушення та привести свою діяльність у відповідність до вимог законодавства.
Також без штрафу не обійшлося й КП «Чернівціводоканал». Оштрафовано підприємство на 3 тис. грн за зловживання монопольним становищем. Як встановило Відділення, підприємство укладало зі споживачами договори на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, зміст яких не відповідав вимогам чинних нормативно-правових актів. Крім того, суб’єкт господарювання застосовував різні умови надання зазначених послуг для різних об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Відповідач визнав порушення, зобов’язався припинити неправомірні дії та сплатити штраф до державного бюджету.

peredplata