Підприємці Калинівського ринку вважають, що їх вирішили «кинути»!

Підприємці Калинівського ринку вважають, що їх  вирішили «кинути»!Підприємці Калинівського ринку, котрі працюють у 5 секторі, прийшли до міської ради, протестуючи проти так званої реконструкції сектора, яка може залишити їх без засобів до існування.

Вони стурбовані, що під приводом покращення умов роботи, про що запевняє адміністрація, сектор закривають на декілька місяців, пропонуючи їм робочі місця «на задвірках» ринку. Люди кажуть, що насправді не вірять цьому, бо вже зараз їхнім торговельним місцем прогулюються невідомі, котрі поміж собою «підшукують» вигідні для масових покупців, а отже, й для себе, місця. До того ж, реконструкція, про яку йдеться, має здійснюватися за кошти міського бюджету, тож влада міста може у майбутньому й розпорядитися реконструйованими місцями на власний розсуд.

Підприємці ж працюють на робочих місцях вже по 12 – 17 років, вклали кошти в їх облаштування, а багато хто ще навіть не відробив затрачених на контейнери коштів, котрі, до того ж, були сплачені за рахунок кредитів. Кредити фінустановам люди погашають до цього часу, розподіляючи зароблене ще й на податкові збори, сумлінно сплачуючи також за робочі місця. До того ж, чи не всі підприємці мають на утриманні малолітніх та неповнолітніх дітей, а багато хто – хворих престарілих батьків. Вони бояться втратити роботу та вимагають, аби й надалі, після реконструкції, мати змогу працювати у своєму рідному, як вони кажуть, 5-му секторі, без сторонніх.

Дехто вже звертався до адміністрації «Калинки» з проханням дати їм можливість перейти працювати, наприклад, з 3-тонного контейнера у 20-тонний, але не отримали відповіді про ймовірність «розширення», бо, мовляв, уже є звернення від 40 осіб. Всі стверджують, що зверталися не вони, а зовсім сторонні особи. Підприємці, котрі зібралися біля міськради, вимагають від адміністрації «Калинки» та міської влади справедливого розподілу робочих місць, адже, згідно з чинним законодавством, саме вони мають право на першочергове покращення умов роботи.

За їхніми словами, схожа реконструкція вже здійснювалася за попередника нинішнього директора Івана Ринжука. Усі дивуються, чому при зміні керівництва ринку та влади обов’язково щось «реконструюють» не на користь тим, хто давно тут працює та за рахунок чого годує свою родину. Люди не погоджуються з пропозиціями нинішнього генерального директора Руслана Сербінчука на цей період поїхати на відпочинок за кордон.
— Це таке своєрідне знущання, бо ж хто за нас збуватиме, до прикладу, товар, що має обмежений термін реалізації, та й кредити повертатиме? – Не можемо цього допустити…

Тож чим закінчиться затія влади з не дуже зрозумілою реконструкцією 5-го сектора, покаже час.

Наталія БРЯНСЬКА

ОФІЦІЙНА ІНФОРМАЦІЯ

5-й сектор Калинівського ринку модернізують згідно вимог часу

4 квітня, відбулася виїзна прес-конференція, присвячена реорганізації 5-го сектору КП МТК «Калинівський ринок». Маючи на руках численні приписи від санепідемстанції, ветеринарної служби та Державної служби з надзвичайних ситуацій про численні порушення у 5-му секторі (торгівля продуктами харчування), адміністрація «Калинівського ринку» змушена на них реагувати.

Підприємства взяло курс на модернізацію ринку, прагнучи перетворити сектор на сучасний торговельний майданчик. Під час реорганізації усі контейнери буде перенесено на іншу територію. Після цього у 5-му секторі зроблять нове водовідведення, заасфальтують його та почнуть формувати нові ряди. Усі контейнери підприємців повернуть на свої місця, але ряди буде сформовано вже згідно згаданих вимог СЕС та ДСНС та по групах товарів.

Основні хвилювання підприємців пов’язані з тим, де вони будуть працювати під час реорганізації та із побоюваннями, чи повернуться вони саме до 5-го сектору. Керівництво ринку запевняє, що усім бажаючим підприємцям на час проведення реорганізації буде надано місце для торгівлі, яке буде забезпечене електроенергією. Тих, хто не бажає у цей час торгувати, буде звільнено від сплати послуги утримання торгового місця в належному стані.
До перенесення контейнерів із кожним підприємцем буде підписано нову угоду, в якій буде вказано, на який майданчик 5-го сектору він повернеться після реорганізації.

Сектор інформації та зв’язків з громадськістю Чернівецької міської ради