Вчення – світло? «Оптимізація» чи необхідність?

Вчення – світло? «Оптимізація» чи необхідність?На Буковині в порушення закону закрили три сільські малокомплектні школи. У прокуратурі області повідомляють, що жодного рішення з цього приводу на сесіях місцевих рад ухвалено не було, все здійснено за одним «розчерком пера» керівників районних відділів освіти.
Отож дзвінкоголосого першовересня не відкриють своїх дверей перед школярами Верхньосинівецька Глибоцького району (територія Нижньосинівецької сільської ради), Паркулинська та Верхньоялівецька школи І ступеня Путильського району.

За повідомленням секретаря Нижньосинівецької сільради Івана Унгуряна, дітей у сусідньому селі немає, до того ж, приміщення школи дуже старе (йому близько сотні років) та незручне – всі батьки останнім часом возили своїх школяриків до Нижніх Синівців до сучасної триповерхової школи І-ІІІ ступенів. Та й відстань між навчальними закладами всього-на-всього півтора кілометра…

Минулого ж року у Верхніх Синівцях дітей шкільного віку зовсім не було, а позаминулого навчалося лише двоє. Там працювали директор, вчителька та прибиральниця.
Іван Ілліч каже, що наразі всіх процедурних правил до-тримано: відділ освіти Путильської РДА звернувся до виконкому сільради і необхідне рішення, мовляв, уже є. Директор Олена Панчук очолює зараз Нижньосинівецьку школу та одночасно є матеріально-відповідальною особою (?!) за майно закритої школи.

— Це лише думка прокуратури, що допущені порушення, — каже начальник відділу освіти Путильської РДА Володимир Гребенщиков, — а я так не вважаю. Адже у нас відбулося не закриття шкіл І ступеня, а лише тимчасове призупинення їхньої діяльності. Ми робимо все по-розумному – дітей шкільного віку у Верхньому Ялівці зараз просто немає. У Паркулині їх також всього одинадцятеро, і за згодою батьків їх возять на навчання до райцентру. Це здійснюється впродовж останніх трьох років завдяки подарованому владою шкільному автобусу. Тож прав дітей ніхто не порушує, вчителі роботою також забезпечені. Закривати заклади ми не ризикуємо – прогнози такі, що у обох населених пунктах невдовзі будуть школярики – на щастя, там оселяються молоді родини і життя обов’язково завирує…
Отож, на думку очільника освітянського відділу району, легше відновити діяльність призупиненого начального закладу, ніж відкривати його знову.

Володимир Олександрович впевнений, що саме така оптимізація освітянських осередків району принесе користь. Адже буде зекономлено кошти, які дуже необхідні для розвитку освітнього простору.

Стосовно ж вердикту прокурора, педагоги вже підготували необхідні документи, аби навіть й призупинення роботи шкіл у Верхніх Ялівцях та у Паркулині провести через рішення місцевих рад.

Може, й справді саме така оптимізація принесе користь? Одначе варто думати про перспективу населених пунктів дуже серйозно, виважено, не зупиняючись надовго на одному щаблі. Адже школи нині, як і інші освітні заклади, досить часто стають ласим шматком для новітніх товстосумів…

Наталія БРЯНСЬКА

peredplata