Аптеки продають фальсифікат перекису водню!

Аптеки продають фальсифікат перекису водню!

Крик душі


«Нещодавно придбав у аптеці перекис водню 3%, цей антисептичний засіб завжди був у домашній аптечці. І дуже здивувався, коли, обробляючи подряпини на ногах онуки, не побачив піни, яка має утворюватись при нанесенні на ранку, а в результаті препарат не подіяв належним чином, — крик душі чернівчанина Василя Івановича Буждуги з вул. Стасюка. – Що це означає? Виробники економлять на складових препарату? А хто має контролювати належну якість медичних препаратів, зокрема у Чернівцях та області? Чи не означає це, що 3% перекис водню, що реалізується у чернівецьких аптеках, — також фальсифікат, як і деякі інші препарати (наприклад, мукалтин і парацетамол)?»

Писк влади


У Чернівецькій обласній інспекції з контролю за якістю лікарських засобів повідомляють, що така ситуація, на жаль, зараз може трапитися. Адже за нинішньої спекотної погоди цей препарат доправити до тієї чи іншої аптеки без спеціально обладнаного автомобіля просто неможливо. Тому, очевидно, і виникла нестандарт-на ситуація.

А споживачу варто з придбаним флаконом препарату та чеком з тієї аптеки, де він придбаний, звернутися до інспекції (Головна,29, тел. 52-22-60).
Від редакції. Щодо парацетамолу та мукалтину – в Україні тимчасово було заборонено торгівлю та застосування цих лікарських препаратів через те, що до наших аптек потрапили партії бракованих ліків. Тому у приписі об’єктам, що торгують ліками, наказано «перевірити наявність лікарського засобу парацетамол, супозиторії ректальні по 0,08 г у стрипах №10, серії 41010, виробництва ВАТ «Леонфарм Україна»… перевірити наявність лікарського засобу мукалтин, таблетки по 50 мг у стрипах №10, серії 230211, виробництва АТ «Галичфарм». При виявленні вищезазначеного препарату його, згідно з приписом Держслужби України з лікарських засобів, слід вилучити з продажу.
Наталія БРЯНСЬКА

Новини Партнерів