Майданівця нарешті відпустили

Майданівця нарешті відпустили11 липня після семи місяців утримання в СІЗО рішенням суду на підписку про невиїзд відпустили активіста Податкового майдану Сергія Костакова.
Звільнили його з-під варти тільки після того, як на адресу суду надійшло письмове клопотання від уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової.

Під документом про звільнення Сергія на поруки підписалось 23 депутати. Однак вирішальним усе ж став лист Карпачової. Бо ж до того суддя на клопотання депутатів не зважала. Як нам повідомила дружина Сергія Костакова пані Ірина, клопотання про його звільнення розглянули в самому кінці засідання. Перед цим слухали одного зі свідків обвинувачення. Міліціонер відповідав на запитання більше двох годин. Опісля задоволення клопотання суддя оголосила про продовження розгляду справи вже 27 липня. Добре, хоч пан Сергій очікуватиме його вже не в буцегарні, а у себе вдома, в родинному колі. І, можливо, сліпа Феміда таки відчує на своїх вагах правду і зважить справедливо, а не на догоду владцям.

***
Так само 11 липня в Запоріжжі слухалась справа щодо відсічення голови пам’ятника катові українського народу Сталіну. За нею проходить дев’ятеро молодих тризубівців. Як нам повідомили в Центральному проводі «Тризуба», на суді заслухали двох свідків обвинувачення – скульптора та представника служби охорони пам’яток. Наступне судове засідання відбудеться вже 29 серпня. Що ж стосується стану здоров’я одного з хлопців, котрий у СІЗО заразився туберкульозом і у нього діагностували відкриту його форму, то він наразі лікується.

Тим часом на одного з сікачів голови Джугашвілі, Василя Абраміва, окрім всього, хочуть ще й «повісити» справу про підпал виборчого штабу Януковича у 2009 р. в Галичі Івано-Фран-ківської області. Тоді Василя допитували у цій справі, бо він розносив газету «Бандерівець» у Галичі й заніс її також до офісу янучарів. До відсікання голови Сталіну все було тихо. І от тепер Василю інкримінують ще й підпал. Хоча він категорично заперечує свою участь. Вже 23 червня відбувся перший суд у цій справі, наступне його засідання призначене на 29 липня.

Як розповів ЗМІ сам Василь Абрамів, у його товариша тортурами вибили свідчення, що начебто він йому розказував у 2009 році, як підпалював цей офіс. Товариш на суді 23 червня від вибитих раніше свідчень відмовився. Цікаво, що спочатку збитки від підпалу оцінили у 2 тис. грн., потім – у 10 тис. грн., а тепер вони сягають вартості будинку – мільйона гривень.

Також, за словами пана Василя, у всіх затриманих хлопців брали відбитки пальців і робили експертизу з приводу підпалу, бо знайшли відбитки на пляшці. Тільки у нього одного не брали. Хлопцеві може загрожувати від трьох до десяти років позбавлення волі.
Надія ВІРНА
На фото: Василь Абрамів.

Новини Партнерів