“Брат не своїм голосом кричав: “Кирюшо, не вмирай!”: Що відомо про вбивство п’яними копами 5-річної дитини

У Переяслав-Хмельницькому двоє п’яних поліцейських ввечері у п’ятницю, 31 травня, влаштували стрілянину по банках. Розважалися вони буквально за 20 метрів від місця, де розташовані житлові будинки й граються діти. Одна з куль влучила у голову 5-річного Кирила Тлявова.

 

Хлопчика без свідомості доправили спочатку до місцевої лікарні, а потім – до Києва, в Центр дитячої нейрохірургії. Тут лікарі провели операцію, але дістати кулю з голови дитини не змогли. Кирилко помер у понеділок, 3 червня, не приходячи до тями.

“Кирюшо, не вмирай!”

Рідні важко пораненого п’яними копами 5-річного Кирила Тлявова не залишали хол перед відділенням реанімації Центру дитячої нейрохірургії на вул. Підвисоцького у столиці. І до останнього сподівалися на диво.

“Я гладжу його по ручці, казочки йому розповідаю. Впевнена, що він мене чує, має чути”, — розповідала бабуся Кирила Олександра Тлявова.

Поруч із мамою Тетяною й татом Ігорем сидів і старший брат Кирила, Денис, який став свідком трагедії.

“Він сам пережив стрес. Коли куля влучила в голову Кирила, і він впав увесь у крові, брат не своїм голосом кричав: “Кирюшо, не вмирай!”. Від його крику вибігла сусідка на вулицю. Не почути дитячий крик було неможливо. Тому ці поліцейські все чудово чули, вони були за кущами, буквально за 20 метрів. Там вони і стріляли по банках”, — із болем каже  бабуся Кирила Олександра Тлявова.

Місцеві жителі розповідали, що п’яні поліцейські на цьому не зупинилися, вони продовжували розважатися, поїхали на озера і гуляли всю ніч, поки під ранок їх не затримали їхні колеги. Чоловіки були настільки п’яні, що двох слів зв’язати не могли.

А на пустирі, де розважалися копи, вже не раз помічали ознаки стрільби. Навесні це місце заливає водою, влітку тут люди влаштовують городи, а порожня земля поросла бур’яном.

Лікарі Центру нейрохірургії так і не змогли дістати кулю з голови дитини. За їхніми словами, куля розтрощила кістки черепа і застрягла в мозку. Тому визначити, з якої зброї вона випущена, неможливо.

Як розповів  головний лікар Київського центру дитячої нейрохірургії Олександр Гончарук, у дитини була пошкоджена ліва півкуля. Хірурги провели дві операції й видалили частину мозку.

За словами професора Миколи Поліщука, куля розташовувалася так глибоко, що видаляти її було небезпечно. У понеділок вдень лікарі не давали жодних прогнозів. А ближче до вечора хлопчик помер.