Терицану заперечив стосунок Румунського центру до сепаратизму

Керівник Центру румунської культури імені Єудоксіу Гурмузакі Василь Терицану вважає, що співробітники Служби безпеки України 11 червня проводили обшуки в його закладі за поданням організації “Національний корпус”.

Про це Терицану повідомив сьогодні у коментарі кореспонденту molbuk.ua

Він заперечив стосунок Центру до сепаратизму та повідомив подробиці учорашньої спецоперації силовиків.

Терицану зазначив, що обшуки тривали від 10.00 до 19.00, усього їх проводили 14 співробітників СБУ.

“Вони мали відповідні документи з суду на право проведення обшуку. Обшукали бібліотеку, по всіх кутках. Зняли з книжкового магазину деякі книги, документи. Забрали карти”, – повідомив керівник румунського товариства.

Звинувачення правоохоронців щодо карти із зображенням Чернівецької області у складі так званої “Великої Румунії” Терицану прокоментував так:

“Цього року виповнюється 100 років від злуки румунських земель. Також Україна відзначає сто років від злуки українських земель. А їм не сподобалась карта 1918 року. І через ту карту зробили “шмон”.

“Забрали багато книжок, газети, журнали, які я редагую. Забрали весь тираж, хоча могли взяти один екземпляр. Вантажили те все ящиками. Їм є що читати на цілий рік, але вона там нічого не знайдуть”, – сказав Василь Терицану.

Водночас він заперечив, що його організація пропагує сепаратизм.

“Ніхто не пропагує, не популяризує зміну кордонів або сепаратизм”, – сказав громадський діяч.

Він підозрює, що ці слідчі дії здійснювалися начебто за поданням місцевих націоналістичних організацій.

“Підозрюю в організації цієї операції “Національний корпус” – бо вони пікетували нас раніше. Тому що ті самі тези, якими звинувачували вони нас під час пікету, нам говорили учора й люди з СБУ. Якщо це не так, то хай нам доведуть, що це не за поданням ультра-націоналістичної організації”, – сказав Терицану, додавши, що після відповіді від правоохоронців він планує звертатися із листами до європейських організацій.

“Ми не сепаратистська організація, у нас організація культурна. Вважаю, що людина повинна знати свою історію, свою культуру. Тому правда на нашому боці”, – сказав Терицану.

Раніше повідомлялося, що у рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 110 Кримінального кодексу України, перевіряються дані щодо представників організації, які під час публічного заходу в обласному центрі демонстрували картографічні зображення території Чернівецької області у складі так званої “Великої Румунії”.

Новини Партнерів