Естонія передасть один комплекс ракет Blue Spear 5G SSM на озброєння України

День треба починати з позитиву! Чи не так?
Чи знаєте ви що таке Blue Spear (Блакитний спис)? До вчорашньої ночі я лишень знав, що це крута ізраїльська крилата протикорабельна ракета. Проте навіть боявся думати і припускати, що ракети такого високого класу можуть потрапити на озброєння ЗСУ. Але, чудеса бувають. Про це повідомляє Ростислав Демчук з Брюсселю.
 
Blue Spear належить до сімейства морських протикорабельних ракет виробництва Israel Aerospace Industries (IAI). У вересні 2021 року стало відомо, що Сили оборони Естонії придбали перший ракетний комплекс Blue Spear 5G SSM з максимальною дальністю дії 300 км. У жовтні того ж року естонці придбали ще один такий комплекс. Ракети Blue Spear дозволяють ефективно проводити хірургічні удари на березі та у відкритому морі.
З числа не країн НАТО такими ракетами ще у 2012 році запаслися Азербайджан, у 2019 році Фінляндія. Такі ракети є на озброєнні навіть у деяких країн Латинської Америки і Африки.
 
Так от! Учора вночі стало відомо, що Ізраїль задовольнив запит Естонії передати один комплекс ракет Blue Spear 5G SSM на озброєння України. Одного такого комплексу достатньо аби потопити увесь російський флот у Чорному морі.
 
Ракетна система Blue Spear є передовою високоточною зброєю, яка може діяти за будь-яких погодних умов, вдень і вночі, а також надає можливість наносити удари за межами прямої видимості по мобільним і нерухомим цілям у морі. Максимальна дальність польоту ракети становить 290-300 км. Ракети Blue Spear поділяють спадщину з ракетною системою сімейства Gabriel від IAI, яка розроблялася протягом багатьох років.
 
Система Blue Spear дозволяє здійснювати запуск з кількох наземних платформ з польотом на високої дозвукової швидкості. Бойова частина використовує активну радіолокаційну систему самонаведення, точні навігаційні можливості на основі INS і надійну систему, яка захищена від збоїв GPS і максимально точного виявлення цілі. Системи оснащені різноманітними засобами обману, щоб досягти своєї місії та впоратися з різними викликами на полі (морі) бою.
Ростислав Демчук, наш вл.кор. у Брюсселі

peredplata