\”Україна – не проститутка, щоб всіх приймати!\”

"Україна - не проститутка, щоб всіх приймати!"13 травня курсантів Васильківського коледжу Військово-півітряних сил України \”зігнали\” на мітинг, проте курсанти відмовились брати участь у \”антифашистській\” акції. Про події того дня та наслідки Gazeta.ua розповів один із учасників конфлікту, який попросив не вказувати його ім\’я та прізвища.

Невідомий автор \”злив\” інформацію в інтернет про конфлікт у Василькові із курсантами коледжу ВПС.

Ви, як учасник конфлікту, розкажіть, що відбулося. Чому так сталося?

– Відбулося це у понеділок, 13 травня, у Василькові. Як зазвичай проходив навчальний день (у Васильківському коледжі ВПС України — ред.). Ми з нашим взводом здавали залік. Тут серед пари зайшов заступник командира частини. Сказав, що збираємося на мітинг на підтримку ветеранів ВВВ та загиблих солдатів. Ми вийшли на вулицю, побачили інших курсантів та студентів, пішли до центрального майдану Василькова. Там проходив мітинг, де було повно прапорів КПУ та Партії регіонів.

Що побачили, коли туди прийшли?

– Була обладнана сцена, багато людей, в основному студенти з навколишніх коледжів. Біля мікрофону почали виступати один за одним люди, я так зрозумів представники місцевої влади, бо вони вже занадто вихваляли \”покращення\”. Ми собі стояли, це був не офіційний захід, тому нічого серйозного не відбувалося.

Тут людина біля мікрофону сказала приблизно наступне: \”Завдяки Партії Регіонів, ми зможемо поставити фашистів та їхніх прихвостнів на місце! Україна – толерантна держава, вона любить всіх, і її всі люблять!\” Хтось з моїх вигукнув \”Україна – не проститутка, щоб всіх приймати!\” – приблизно таке. Ми просто почали сміятися з того цирку. Підійшов командир, дав зауваження. Хлопці почали запитувати, якого біса ми тут стоїмо, у нас сесія на носі, екзамени…

Тоді вже інша людина біля мікрофону сказала, що Україна ніколи не існувала б, якби не комуністична партія. Я звернувся до хлопів, ми вирішили піти звідси. Розвернулися, і пішли до корпусу. Командир прибіг, запитав, чого ми пішли без дозволу? Ми відповіли, що згідно закону Збройні сили не можна використовувати у цілях влади! Хтось з курсантів вигукнув, що напише рапорт, якщо будуть якісь проблеми. Але командир пішов назустріч: викликав викладача, і ми продовжили навчання.

Які зараз настрої серед курсантів та керівництва?

– Серед курсантів та офіцерського складу, як завжди – стабільні. Варто зазначити, що невелика група осіб була ініціаторами відмови участі у тому дійстві.

Чи є вже конкретні рішення?

– Рішень жодних бути не може, так як ми перебували на мітингу незаконно. По суті нас підняли з пари, посеред заліку.

Чому курсанти так відреагували? Яка була мотивація?

– Відреагували так, тому що серед курсантів панує, без пафосу кажучи, дух патріотизму. На жаль, їх не стільки, щоб вважати більшістю, але вони є. Саме патріотизм, як говорять хлопці, дає їм наснагу вчиняти відважно, і на майбутнє в тому числі. Мотивацією стало те, що на Стеллі перемоги, висіли два радянських прапори, але жодного державного.

Чи означає відмова курсантів виконувати наказ — порушенням присяги?

– Дякувати Богу, цей вчинок не розцінили як пряму відмову виконувати наказ командира. Інакше ми з вами не спілкувалися б.

Скільки було на мітингу курсантів, та скільки покинули захід?

– Курсантів та студентів було багато, чоловік 200. Можливо й більше. Посеред мітингу з нього пішло 28 чоловік. але решта наших, десь 80, також пішли за нами, не дочекавшись завершення \”акції\”.

Чи обговорювали курсанти, що робити після?

– Звісно, одразу ж почалися обговорення щодо можливих наслідків. Вирішили, якщо когось конкретно покарають відрахуванням, всі демонстративно пишуть заяви на відрахування за власним бажанням. Більшість курсантів – дружній колектив. Навіть до тих, які підтримують владу, Партію регіонів, немає зневаги. Це їхній вибір. Кожен має право на свою думку.

Наслідки були?

– Все обійшлося. Єдине, що розголос цієї справи може потягнути за собою непотрібні допити.

Вчора в ЗМІ поширилась інформація про курсантів Національного Університету Оборони України ім. І.Черняховського відмовились брати участь у \”антифашистській\” акції, що не відповідає дійсності.

Gazeta.ua вдалось поговорити із учасником акції, який повідомив, що це були курсанти Васильківського коледжу ВПС України.

Людмила ПАРАСКІВА

Джерело: Gazeta.ua

Новини Партнерів