У Кремлі думають про \”точкові удари\” по Україні

Москва розглядає можливість \”завдання точкових ударів у відповідь\” по українській території.

Про це заявило газеті \”Комерсант\” джерело, близьке до Кремля, після того, як 13 липня у Ростовській області РФ у результаті потрапляння міни у двір приватного будинку загинув місцевий житель, а в сусідньому будинку отримали поранення дві жінки (мати й донька).

За словами співрозмовника газети, російська сторона \”точно знає, звідки стріляють\”.

\”Наше терпіння не безмежне\”, – заявила людина, близька до Кремля.

Співрозмовник обмовився, що йдеться не про якусь масштабну акцію, а винятково про цілеспрямовані одиничні удари по позиціях, звідки \”ведеться вогонь по російській території\”.

Аналогічну ідею висловив напередодні віце-спікер Ради федерації РФ Євген Бушмін, який представляє у палаті Ростовську область.

Голова МЗС України Павло Клімкін на запитання видання, чи не боїться Київ дій у відповідь із боку Росії, наприкінці минулого тижня заявив, що в цьому випадку \”Росія відповість сепаратистам\”, бо \”було кілька випадків обстрілу (російських) прикордонних пунктів (із української території), але доведено, що обстріл вівся з боку терористів\”.

Експерти, опитані \”Комерсантом\”, вважають, що Москва навряд чи піде на реалізацію в Україні повноцінного силового сценарію.

Віце-президент ПИР-Центру Дмитро Поліканов вважає, що \”керівництво РФ чудово усвідомлює довгострокові наслідки такої інтервенції: навіть у випадку успішного бліцкригу операція вимагатиме потім довгострокових витратних зусиль на підтримку миру на Україні й призведе до серйозних міжнародних втрат\”.

А директор Московського Центру Карнегі Дмитро Тренін вважає: \”Основна стратегія президента Путіна на Україні навряд чи зміниться. Ця стратегія полягає в тому, щоб реалізувати інтереси Росії без безпосереднього втручання в конфлікт на Україні, яке спричинило б остаточний розрив із Заходом, особливо з Європою\”.

\”У цій ситуації я б очікував від Москви рішучих дипломатичних кроків, але не думаю, що за ними буде військова участь, у тому числі, введення на Україну російських миротворців\”, – додав Тренін.

Гендиректор Російської ради з міжнародних справ Андрій Кортунов вважає: \”Трагедія в Ростовській області показала, що обмежити конфлікт на сході України тільки українською територією неможливо. Ті, хто вважав, що нас цей конфлікт ніколи й ніяк не торкнеться, небезпечно помилялися\”.

За словами експерта, у зв\’язку з ескалацією конфлікту на сході України виникає маса загроз російській безпеці: велика кількість неконтрольованої зброї біля кордонів РФ; проблеми біженців і транскордонної злочинності; крім того, по обидва боки нібито є сили, зацікавлені в провокаціях із метою втягти Росію у війну в Україні.
УП