Кругляк за заниженою ціною вивозиться з Буковини за кордон, а різниця в ціні береться готівкою

Кругляк за заниженою ціною вивозиться з Буковини за кордон, а різниця в ціні береться готівкою За 2012-й та перше півріччя 2013 року Чернівецька митниця оформила 3 тисячі 583 митних декларацій, на підставі яких здійснювався експорт лісоматеріалів у вигляді кругляка. При цьому учасники зовнішньоекономічної діяльності надали 6 тисяч 74 сертифікатів про походження лісоматеріалів та здійснення експортних операцій, виданих Управлінням лісового та мисливського господарства Чернівецької ОДА. Згідно з даними Держслужби статистики, за перше півріччя 2013 року експорт кругляка становить 24,5 % від усієї експортної продукції Чернівецької області. Сума цієї та званої “зовнішньоекономічної діяльності” — 12 мільйонів 898 тисяч доларів США.

Про це повідомляє прес-служба народного депутата Геннадія Москаля.

— Це не щось інше, як завуальована контрабанда — кругляк за заниженими цінами вивозиться з України за кордон, а різниця в ціні береться готівкою (так званий відкат), — коментує статистичні дані Геннадій Москаль. — Я зробив депутатські звернення, щоб з’ясувати, за якою ціною відправлявся за кордон кругляк (у розрізі кожного виду деревини), а також яка індикативна вартість даної деревини на Лондонській біржі. Впевнений, дані будуть вражаючі, і я проінформую про них громадськість краю.

На превеликий жаль, буковинські Карпати стали сировинною базою для Європи, з якої злочинно викачують гроші влада та наближені до неї комерційні структури. У той же час, згідно з даними Держслужби статистики, за перше півріччя 2013 року виготовлення виробів із деревини, а також виготовлення паперів та поліграфічна діяльність у порівнянні з аналогічним періодом 2012 року різко скоротилася (до 85,4 %). Обсяг реалізованої промислової продукції з деревини становить усього 2,6 % від усієї реалізованої промислової продукції в області. Виникає запитання — на кого працюють буковинські Карпати?


З повагою,
народний депутат Верховної Ради України
VIІ скликання,
перший заступник голови Комітету ВР України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією

Г.Г. Москаль

Новини Партнерів