Медіа-профспілка вітає відновлення мовлення чернівецького каналу ТВА

Медіа-профспілка вітає відновлення мовлення чернівецького каналу ТВАНезалежна медіа-профспілка вітає рішення відновити мовлення для чернівецького каналу ТВА, який був свавільно викинутий з ефіру кілька тижнів тому. Відновлення роботи телеканалу стало наслідком того, що журналісти каналу, в тому числі члени Незалежної медіа-профспілки не склали руки, а продовжували боротися за свої права. Ця боротьба мала комплексний характер, вони ішла як публічно, так і в кулуарах.

Разом з тим Незалежна медіа-профспілка наголошує, що боротьба проти незалежного від влади ТВА мала не випадковий характер. Регіональна влада в Україні часто проводить свідому політику або на знищення незалежних засобів масової інформації, або на зміну їхньої політики.

Сьогодні у Кременчуку Полтавської області тривають спроби перебрати у комунальну власність телеканал «Візит», який двадцять років самостійно функціонує без підтримки держави.

У Керчі Кримської автономії місцева влада намагається ліквідувати телерадіокомпанію «Бриз», яка дозволяє собі критикувати місцевих чиновників найвищого рівня.

Два роки тому було закрито «Газету по-киевски» та ряд інших аналогічних видань в регіонах України. Вони не боялися критикувати владу.

У Харкові три роки тому було закрито три непідконтрольні владі телеканали. Один з них найпопулярніший на той час у місті АТН досі не працює. Телеканали «Форма» й А/ТВК опинилися під контролем влади або близьких до неї структур і відповідно змінили свою політику на провладну.

Траплявся ще ряд конфліктів, які мали на меті заткнути рота журналістам.

У таких випадках керівники регіонів вдають, що вони не причетні до конфліктів, які змальовуються як суто бізнесові з`ясування стосунків. Однак у більшості випадків за ними стирчать вуха можновладців, котрі не зацікавлені в існуванні вільних засобів масової інформації.

Медіа-профспілка вважає, що така сваволя чиниться з відома найвищого керівництва держави. В цій ситуації перемогу можна здобути лише тоді, коли журналісти виявляють твердість, послідовність у відстоювання своїх інтересів. Коли вони об’єднуються в професійну організацію, яка здатна відстоювати їхні інтереси.

Прес-служба Медіа-профспілки