Вхід до Чернівецької ОДА тільки \”замовленим\”

Вхід до Чернівецької ОДА тільки "замовленим"Якщо у вас виникне потреба йти до обласної адміністрації чи обласної ради, то вам має бути замовлено. Так просто тепер туди не пройти. Хіба ви є працівником ОДА чи ради, або ж народним депутатом.

«Без попереднього замовлення входити в приміщення Адмінбудинку, крім працівників ОДА та виконавчого апарату обласної ради, можуть народні депутати України, депутати обласної ради, керівники РДА, районних рад та міських рад обласного значення», — йдеться у спільному розпорядженні голови Чернівецької обласної ради Михайла Гайничеру та першого заступника голови ОДА Георгія Галиця від 11 липня. 

— Ось як у нас, на Буковині, краї, де варто жити, журналістів, всіх депутатів місцевих рад (сільських, селищних, міських і районних), помічників депутатів всіх рад, не кажучи вже про простих смертних буковинців, громадян України, палко і міцно-ніжно «любить» місцева влада, — каже депутат Чернівецької обласної ради Ярослав Курко, якого першим зупинили при вході до адмінбудівлі. — Цим неправомірним і протизаконним розпорядженням порушено норми щонайменше трьох діючих законів України.

Тим часом чинне законодавство чітко визначає режимні об’єкти, і серед них ні будівлі ОДА, ні облради не значаться. Окрім того, будинок, де розміщуються Чернівецькі ОДА та облрада, належать громаді Буковини, а їх працівники є найнятими на роботу цією ж громадою. Тому робити їм обмеження для доступу – дія протизаконна. Адже у статті 3 закону України «Про місцеве самоврядування» чорним по білому написано, що будь-які обмеження права громадян України на участь у місцевому самоврядуванні залежно від їх раси, кольору шкіри, політичних, релі-гійних та інших переконань, статі, за мовними чи іншими ознаками забороняються. Місцеве самоврядування в Україні здійснюється на принципах народовладдя, законності, гласності, колегіальності, підзвіт-ності та відповідальності перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб.

Постає також питання про забезпечення доступу до обласної влади журналістам, якщо ті попередньо не були «замовленими». Бо ж, згідно із законом «Про інформацію», журналіст має право безперешкодно відвідувати приміщення суб’єктів владних повноважень, відкриті заходи, які ними проводяться, та бути особисто прийнятим у розумні строки їх посадовими і службовими особами, крім випадків, визначених законодавством.

Іншим законом передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов’язані надавати засобам масової інформації повну інформацію про свою діяльність через відповідні інформаційні служби органів державної влади та органів місцевого самоврядування, забезпечувати журналістам вільний доступ до неї. Але ж ні, тепер журналісти мають просити у чиновників «замовлення».

ОДА та облраді потрібні тільки «замовлені» буковинці. З простими смертними громадянами, журналістами, помічниками депутатів, головами сільських рад чиновники мають намір спілкуватися тільки за бажанням.
І начебто їздять керівники ОДА та ради до європейських міст, бачать, як там влада до людей ставиться і як їх приймає. Та місцеві владці наслідувати гарні приклади не вважають за потрібне. Бо так зручно. Бо закрито.
Нагадаю тільки, що закритість доступу простим громадянам до владної будівлі коштує щороку бюджету області орієнтовно 200 тисяч гривень.
Надія ВІРНА

Новини Партнерів