Чернівецькі журналісти поговорили про те, кому заважає справжня журналістика

Чернівецькі журналісти поговорили про те, кому заважає справжня журналістикаЖодна влада не любитиме журналістів, а журналіст – апріорі опонент влади. Хоча ця теза у цілому змальовує настанови журналістики, в українському вимірі вона має дещо специфічне значення. В Україні журналістів вбивають. З 1991 року 62 українських журналісти загинули, виконуючи свої професійні обов’язки. Про це йшлося 16 вересня під час прес-конференції на тему «Безкарність вбиває», яку організувала Чернівецька міжредакційна первинна професійна медіаспілка НМПУ.

Буковинські журналісти обговорили специфіку своєї роботи в Чернівецькій області. На думку медійників, нині спостерігаються спроби влади налаштувати журналістів один проти одного. Яскравим прикладом є конфлікт довкола телеканалу ТВА. За словами шеф-редактора газети «Час» Петра Кобевка, тиск на ТВА з боку влади вдало перевели в конфлікт між приватним та державним телеканалом. При цьому постраждали журналісти обидвох засобів масової інформації.

Для консолідації представників «четвертої влади» та їх захисту необхідні профспілки, – наголосив власний кореспондент УНІАН Сергій Зарайський. Він нагадав колегам перші спроби створення на теренах Буковини незалежної медійної профспілки, яка мала можливість виборювати інтереси своїх членів.

За словами головного редактора радіо «Буковина» Тетяни Смолдиревої, пік тиску на журналістів припадає на передвиборчі кампанії. Найбільших гонінь медійники зазнали у 2003 році. Небезпека чергового сплеску тиску існує напередодні виборів 2015 року. Журналістська консолідація дозволить якщо і не зупинити тиск, то, принаймні, зменшити кількість бажаючих «повчити життю» представників ЗМІ.

Як повідомив один з організаторів прес-конференції голови Чернівецької міжредакційної первинної професійної медіаспілки Вадим Пелех, 16 вересня – тринадцята річниця вбивства Георгія Гонгадзе. Якщо виконавці цього вбивства покарані, замовники досі не знайдені. Цей прецедент є однією з причин, за якою протягом 2012-2013 років тиск та журналістів посилився.

Крім того, Вадим Палех повідомив, що ввечері 16 вересня о 19.00 на Центральній площі Чернівців зберуться журналісти та усі небайдужі аби згадати про колег, які загинули, виконуючи свої професійні обов’язки. Побібні акції відбудуться сьогодні у Києві та ще 11 містах України.

Джерело та світлина БукІнфо

Новини Партнерів