Журналіст з Коломиї зник на Донеччині

Більше доби немає зв\’язку із журналістом Євгенієм Гапичем, який вирушив на Донеччину для створення серії репортажів.

Про це повідомляє видання Вікна.

Востаннє рідні та колеги контактували з Євгенієм Гапичем близько 10-ї години ранку у вівторок. З того часу зв’язок із ним та його братом, який його супроводжував у поїздці на автівці, обірвався.

Позаштатний журналіст \”Вікон\” Євгеній Гапич у понеділок та вівторок був на Донеччині, звідки телефонував і надсилав репортажі.

Востаннє він зателефонував у вівторок, 22 квітня, близько 10-ї години і передав новини з Артемівська. Обіцяв скоро надати світлини.

Гапич був у відрядженні разом зі своїм братом із Сум. І брат перед тим, як з ним обірвався зв\’язок, сказав рідним кодове слово, що означало небезпеку.

Останнє місто, з якого Гапичі виходили на зв’язок, — це Горлівка. Зі слів рідних Євгена Гапича, було декілька невдалих спроб зняти гроші з банківської картки його брата.

У поїздку сходом України журналіст вирушив, вигравши конкурс грантів для журналістів від ГО \”Телекритика\”.

У своєму блозі Євген Гапич повідомляв, що автівкам із заходу України не варто вирушати на Донеччину.

Грант-менеджер ГО \”Телекритика\” Олександр Гриценко підтвердив \”Телекритиці\” зникнення журналіста. За його словами, 22 квітня, увечері до нього зателефонувала дружина Євгена Гапича й повідомила, що вже добу не має зв’язку зі своїм чоловіком.

За останні кілька днів на Донбасі було взято в заручники кількох журналістів.

13 квітня у Слов’янську невідомі захопили у його власній квартирі громадського журналіста Артема Дейнегу, який вів цю трансляцію штурму місцевого відділку СБУ.

16 квітня у Слов’янську так звані сепаратисти викрали журналіста Сергія Лефтера, спостерігача фонду \”Відкритий діалог\”.

21 квітня були затримані іноземні журналісти Поль Гого і Коссімо Аттанасіо, а також білоруський кореспондент газети \”Новий час\” Дмитро Галко. Пізніше їх відпустили.

22 квітня стало відомо, що в Слов’янську взяли в заручники журналіста американського видання Vice Саймона Островського.