Досвідчений вартовий розповів, чому зомлів біля Порошенка

Досвідчений вартовий розповів, чому зомлів біля ПорошенкаПісля інциденту зі зброєю його замінили іншим солдатом.

Вартовий Олександр Сікало, який впустив карабін перед Порошенком внаслідок теплового удару, – солдат строкової служби батальйону Почесної варти Президентського полку. Йому – 20 років, він родом із Черкаської області і його служба завершилася ще два місяці тому. Але наразі, у зв\’язку із подіями на Сході України, службу продовжено на невизначений термін.

У суботу під час проведення церемонії інавгурації Президента України Петра Порошенка, на незначний проміжок часу солдат строкової служби Олександр Сікало втратив свідомість і впустив карабін. Солдат відразу зорієнтувався, оволодів собою, виправився і підхопив зброю, – повідомив кореспондент ТСН.

Вартовий вважає, що це – добрий знак, що всі терористи складуть зброю. Мовляв, у нас буде єдина Україна.

Олександр Сікало – досвідчений військовослужбовець, протягом 14 місяців проходить службу в Збройних Силах України і має досвід участі в заходах, які проводяться на високому державному рівні. В Олександра за плечима понад 40 церемоніальних заходів.

Хлопець розповів, що щодня протягом тижня готувався до урочистої варти під час інавгурації. Ранок військових у день інавгурації розпочався о 6 ранку. За півгодини до приїзду президента вони вже вишикувалися біля Верховної Ради. Юнаку стало зле ще тоді, але він думав, що вистоїть, адже трішки запаморочилася голова, а вже коли президент вийшов із машини, йому почорніло в очах.

Після інциденту хлопцю надали допомогу і його замінили іншим солдатом. Командир Окремого полку Президента України полковник Сергій Клявлін розповів, що інцидент із зброєю стався в результаті запаморочення військовослужбовця, яке він отримав під час очікування церемонії інавгурації. Медики також засвідчили отримання солдатом теплового удару.

Після закінчення церемонії інавгурації, новообраний Президент України Петро Порошенко, вийшовши із будівлі Верховної Ради, поцікавився у солдатів, колег Олександра про стан його здоров\’я та побажав йому швидкого одужання.

Джерело