Агро-бізнесмени відмили 25 млн. грн.

Агро-бізнесмени відмили 25 млн. грн. «Конвертаційний» центр, до складу якого входили організатор, бухгалтер, касир та кур’єр агро-переробної фірми, незаконно перевів у готівку близько 25 млн. грн.

В ході оперативно-розшукових заходів встановлено, що співзасновник та бухгалтер підприємства організували «конвертаційний центр» для надання послуг підприємствам, які здійснюють купівлю-продаж продукції переважно сільськогосподарського призначення. Для цього кур’єр підшуковував осіб, мешканців інших областей зі скрутним матеріальним становищем та пропонував за винагороду реєструватись суб’єктом господарської діяльності з подальшим відкриттям розрахункових рахунків без здійснення господарської діяльності. Кошти, які надходили на рахунки підприємства від інших компаній упродовж 2009-2011 рр. переводились на рахунки підставних суб’єктів господарювання та в подальшому знімались готівкою. Крім того, посадові особи документально оформляли виплату з каси вказаного підприємства готівкових коштів на ім’я приватних підприємців, які однак фактично коштів не отримували.

Логічним завершенням махінацій стали обшуки за місцем проживання організаторів «конвератційного» центру та в офісі товариства, під час яких було вилучено системні блоки комп’ютерів, принтери, печатки і штампи підприємства, реєстраційні документи, чорнові записи, бланки документів із підписами і печатками, банківські виписки про рух коштів на розрахункових рахунках протягом 2009-2011рр., підроблені первинні бухгалтерські документи, а також готівкові кошти – 30 тис. грн., близько 6 тис. євро та 3 тис. дол. США.

Наразі, з метою відшкодування завданих державі збитків, на майно товариства вартістю 2,3 млн. грн. накладено арешт. Стосовно одного з організаторів «конвертаційного» центру обрано запобіжний захід – взяття під варту. Слідство також з’ясовує ступінь провини інших фігурантів даної справи, в тому числі і осіб, котрі дали дозвіл на використання свого прізвища у незаконних діях, повідомляє відділ масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА в Чернівецькій області.