Помер екс-спікер Верховної Ради Іван Плющ

Помер екс-спікер Верховної Ради Іван ПлющУ ніч на 26 червня на 73 році життя помер Іван Степанович Плющ – український державний діяч, двічі голова Верховної Ради України, Секретар Ради національної безпеки і оборони, Герой України.

За даними ZN.UA, смерть настала в результаті тривалого онкозахворювання

Плющ народився 11 вересня 1941 в селі Борзна Чернігівської області. У 1956-1959 рр. навчався в Борзнянському сільськогосподарському технікумі. З 1959 р. працював бригадиром овочівників радгоспу, начальником дільниці. У 1962 р. Іван Плющ вступив в КПРС. У 1967 році закінчив Українську сільськогосподарську академію, здобув спеціальність агронома. Працював головою колгоспу ім. Кірова і радгоспу їм. Леніна Баришівського району. У 1979 році закінчив Академію суспільних наук при ЦК КПРС.

Працював завідувачем сільськогосподарського відділу Київського обласного комітету КПУ, завідувачем відділу сільського господарства і харчової промисловості. З 1981 по 1984 рр. Іван Плющ працював директором київського спеціалізованого тресту овочево-молочних радгоспів. У 1984 був призначений першим заступником голови виконкому Київської обласної ради. У 1990 році очолив Київську обласну раду.

На парламентських виборах у березні 1990 р. Іван Плющ, обраний в депутати від Комуністичної партії України. У Верховній Раді першого скликання Плющ був обраний першим заступником голови Верховної Ради, а після обрання Леоніда Кравчука президентом України (5 грудня 1991) – головою Верховної Ради. У 1991 році Плющ вийшов із лав Компартії.

На парламентських виборах 1994 року Іван Плющ також був обраний народним депутатом України. Як кандидат брав участь в президентських виборах 1994 року. За результатами першого туру виборів отримав підтримку лише 1,24% виборців, зайнявши передостаннє місце серед претендентів.

У 1996 році Плющ вступив у Народно-демократичну партію (НДП). За списками цієї політичної сили на виборах 1998 року був обраний до Ради 3 скликання

У січні 2000 року Іван Плющ вдруге був обраний головою Верховної Ради.

Після четвертого обрання у Верховну Раду, Іван Плющ спочатку увійшов до депутатської групи \”Демократичні ініціативи\”, в якій пробув до свого вступу 30 вересня 2003 року до фракції блоку \”Наша Україна\”. 16 березня 2005 р. він покинув це депутатське об\’єднання і вступив у фракцію Української народної партії. В кінці 2005 р. Іван Плющ вийшов із НДП і став співзасновником \”Українського народного блоку Костенка і Плюща\”.

У травні 2007 року президент Віктор Ющенко призначив Плюща секретарем Радбезу, а в листопаді того ж року зняв його з посади

Іван Плющ запам\’ятався українцям як політик з почуттям гумору. Засідання Верховної Ради Спікер парламенту вів \”розкішним\” суржиком, при цьому замість літери \”ф\” часто вживав \”хв\”. Його висловлювання на засіданнях Верховної Ради стали афористичними. Серед найпопулярніших: \”Депутат! Депутат! Не пам\’ятаю хвамілії – той, шо у піджаку! Відійдіть від мікрохвона і займіть своє місто\”, \”Депутат Заєць! Не стрибайте по залу!\”, \”Включіть мікрохвона у задньому проході\”, коментар щодо проблеми із внесенням до порядку денного одного із законопроектів: \”Вони хочуть впхнути невпихуєме\”.

Джерело