УКРАЇНА ПІДПИСАЛА УГОДУ ПРО АСОЦІАЦІЮ З ЄС

УКРАЇНА ПІДПИСАЛА УГОДУ ПРО АСОЦІАЦІЮ З ЄС Україна повністю підписала Угоду про асоціацію з Євросоюзом.

Підпис від України під економічною (заключною) частиною Угоди поставив президент Петро Порошенко та лідери усіх країн-членів ЄС.

Разом з Україною свої угоди підписали і Молдова та Грузія.

Порошенко для підписання Угоди використав ручку, якою мав її підписати Віктор Янукович у Вільнюсі.
Порошенко привіз ручку із Вільнюса

У своєму виступі голова Ради ЄС Герман Ван Ромпей заявив, що відтепер стосунки України, Грузії і Молдови виходять на новий рівень.

Він сказав, що у ЄС розуміють і бачать проблеми у стосунках з Росією усіх трьох нових партнерів, але він запевнив, що \”ЄС відтепер буде підтримувати ваші країни більш ніж коли-небудь раніше\”.

Президент Єврокомісії Жозе Баррозу назвав момент підписання угод про асоціацію історичним, але заявив, що це – лише перший крок, спроба допомогти країнам провести справжні реформи та побороти корупцію.

Обидва керівники ЄС заявили, що Євросоюз \”не прагне ексклюзивних стосунків\” з Грузією, Молдовою чи Україною, і готовий провести консультації з Росією, щоб розвіяти її побоювання.

\”Ці угоди не є кінцем співпраці. Це не кінець співпраці – це початок нової дороги\”, – заявив Баррозу.

З Україною де-юре буде підписано два документи – саму угоду, а також \”заключний\” акт, що підтвердить підписання всіх її глав. Така процедура пов\’язана з тим, що частина угоди вже була підписана у березні. Під документом від того часу вже стояли підписи всіх сторін, включаючи українського прем’єра Арсенія Яценюка.

Для початку тимчасового застосування угода має бути ратифікована українським парламентом. В ЄС наголошують на потребі швидкої ратифікації, не пізніше літа – інакше Україна може втрати частину торгівельних преференцій у 2013 році.

Європейська Правда готує до публікації текст про вплив Угоди про асоціацію на економічне становище ггромадян, він буде оприлюднений пообіді 27 червня.

Як відомо, після того, як у листопаді 2013 року екс-президент Віктор Янукович відмовився підписати Угоду про асоціацію з ЄС в Україні почались масові акції протестів, які отримали назву Євромайдан.

В його результаті в Україні відбулась зміна влади, а Янукович зі своїм оточенням втік із країни в Росію.

Політичну частину Угоду про асоціацію підписав прем\’єр Арсеній Яценюк 21 березня у Брюсселі.

УП