В 201 окружній виборчій комісії (Чернівці) повністю замінили керівний склад

В  201 окружній виборчій комісії (Чернівці) повністю замінили керівний склад
У період з часу формування окружних виборчих комісій (ОВК), що територіально охоплюють Чернівецьку область, відбулося ряд замін членів комісій. Станом на 16 вересня згідно офіційного сайту ЦВК заміни відбувалися в усіх чотирьох ОВК в Чернівецькій області. Зокрема, в 201 та 202 ОВК було замінено голів комісій, а в 203 та 204 ОВК – заступників.

Найбільше замін відбулося в 201 ОВК (центр – місто Чернівці), де було замінено п’ятьох членів ОВК, зокрема, й весь керівний склад. Голова комісії від фракції партії УДАР Валерій Руснак був замінений на Сергія Боднара (попередній досвід: голова ОВК від Партії Наталії Королевської \”Україна – Вперед!\” на виборах народних депутатів України 2012 року; на виборах Президента України 25 травня 2014 року був включений членом до складу ОВК від кандидата на пост Президента Василя Куйбіди, проте, був замінений). Заступник голови комісії В’ячеслав Чернівчан від партії «Зелена планета» був замінений на Оксану Добржанську (попередній досвід: член ОВК від кандидата на посаду Президента України на виборах 25 травня 2014 року Ольги Богомолець). Секретар комісії від Партії Зелених України Ада Ілаш була замінена на Миколу Каспрука (попередній досвід: голова ОВК від кандидата на посаду Президента України Юлії Тимошенко на виборах 2010 року; довірена особа кандидата в народні депутати на виборах 2012 року Галини Морараш).

Також в 201 ОВК були замінені член комісії від Партії Пенсіонерів України Олег Суровцев на Василя Половинського (попередній досвід: екс-заступник директора ДКП «Чернівціводоканал», кандидат в депутати за списками політичної партії «Сильна Україна» на виборах депутатів Чернівецької міської ради 2010 року) та член комісії від Народно-трудового союзу України Юлія Цюга на Тараса Покорного (попередній досвід: фігурував у поданні на члена ОВК від політичної партії \”Наша Україна\” на виборах народних депутатів України 2012 року).

У 202 ОВК (центр – місто Сторожинець) відбулися чотири заміни, зокрема, було замінено голову комісії – замість Людмили Затикіної було призначено Володимира Салова від ВО Свобода. Відбулась заміна і члена комісії від ВО Свобода Валерія Войтова на Ольгу Івончак (попередній досвід: офіційний спостерігач від громадської організації Міжнародна громадська організація \”БЕРЕГИНЯ СВІТУ\” в 202 виборчому окрузі на виборах народних депутатів України 2012 року).
Також член комісії від партії \”УКРАЇНА МАЙБУТНЬОГО\” Анастасія Проць була замінена на Олександра Рибчука (попередній досвід: член ОВК від кандидата на посаду Президента України Василя Куйбіди на виборах 25 травня 2014 року), а член комісії від Народно-трудового союзу України Андрій Цвірінько був замінений на Ольгу Гінчак.

Як повідомляє спостерігач Громадянської мережі ОПОРА 202 ОВК на своєму засіданні 14 вересня прийняла рішення звернутися до ЦВК з проханням розглянути на своєму засіданні питання про заміну п’ятьох членів зазначеної ОВК, а саме: Марчука Петра (Радикальна Партія Олега Ляшка), Гаврилюка Анатолія (Партія Зелених України), Чепурного Олексія (Політична партія \”Зелені\”), Соломонову Ірину (Соціалістична партія України), Цвірінька Андрія (Народно-трудовий союз України). Як зазначив в коментарі ОПОРІ секретар 202 ОВК Віктор Фіявчук, таке рішення було прийняте в зв’язку з пропуском вищезазначених осіб двох засідань комісії. Відповідно до п.2 ст. 37 закону України про вибори народних депутатів, повноваження члена комісії може бути припинене у зв’язку, в тому числі з порушенням присяги, що виявилось в систематичному невиконанні покладених на нього обов’язків.

У 203 ОВК (центр – місто Новоселиця) відбулася одна заміна. Зокрема, замінено заступника голови комісії від Народно-трудового союзу України Христину Галінович на Людмилу Мельничук (попередній досвід: член ОВК від фракції Народної Партії на виборах народних депутатів України 2012 року).

У 204 ОВК (центр – місто Хотин) відбулися три заміни. Зокрема, було замінено заступника голови комісії від «Нашої України» Людмилу Гнатчук на Леоніда Гольцова (попередній досвід: заступник голови ОВК від кандидата на посаду Президента України Петра Порошенка на виборах 25 травня 2014 року; голова Заставнівської РДА часів президента Віктора Ющенка).

Член комісії від партії \”УКРАЇНА МАЙБУТНЬОГО\” Микола Лісковський був замінений на Тетяну Окіпняк (попередній досвід: член ОВК від кандидата на посаду Президента України Ольги Богомолець на виборах 25 травня 2014 року), а член комісії від Народно-трудового союзу України Дмитро Павлюк – на Володимира Костенюка (попередній досвід: член ОВК від кандидата на посаду Президента України Олександра Климента на виборах 25 травня 2014 року).

За спостереженнями ОПОРИ продовжують ігнорувати засідання ОВК представники Радикальної партії Ляшка та Соціалістичної партії України.

Чернівецьке представництво Громадянської мережі ОПОРА відкрило гарячу лінію за номером 099 010 65 51, на котру мешканці Чернівецької області можуть повідомляти інформацію про порушення під час виборів та отримати консультації щодо виборчого процесу та законодавства. Інформація, отримана за вказаним номером, буде передаватись довготерміновим спостерігачам, закріпленим за відповідними округами, для перевірки її достовірності. Гаряча лінія діятиме місяць – з 16 вересня по 6 листопада 2014 року.

Важливу інформацію про вибори, порушення під час виборчої кампанії, хід та результати кампанії зі спостереження можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org