Російський депутат хоче здати Україні поплічників Януковича, які осіли в РФ

Депутат Держдуми РФ від Компартії Валерій Рашкін заявив, що російська влада має \”більш строго і жорстко\” підійти до питання про перебування на території Росії українських політиків-втікачів та їхніх родичів. Водночас, самого Януковича він видавати не хоче.

Російський депутат хоче здати Україні поплічників Януковича, які осіли в РФ

Як повідомляє прес-служба партії, Рашкін вважає можливим навіть прийняття рішень про видачу Києву і правоохоронним органам інших країн окремих осіб, щодо яких проводяться слідчі дії.

При цьому Віктора Януковича російський депутат називає \”незаконно поваленим президентом\”, тому проти його перебування в Росії нічого не має.

\”Але з якого дива Росія повинна рятувати інших втікачів і нечистих на руку українських політиків, таких, наприклад, як (Віктор) Пшонка або (Микола) Азаров? Азаров, будучи прем\’єр-міністром України, протягом чотирьох років займався тим, що фактично заохочував кардіжки російського газу і проводив маніпуляції з боргами України перед Росією. Чому тепер ми повинні його рятувати і забезпечувати йому комфортне життя тут?\”, – заявив Рашкін.

Крім того, депутат побоюється, що іміджу Росії шкодить перебування в країні сина екс-прем\’єр-міністра України Миколи Азарова. \”Ця людина не є громадянином Росії. У нього австрійський паспорт. Його дуже чекають в Австрії, де арештовані його рахунки, і де стосовно нього ведеться розслідування. Його потрібно видати Австрії\”, – заявив Рашкін.

Він також зазначив, що такі люди, як Азаров до цієї категорії явно не мають ніякого стосунку, скоріше навпаки, вони були і залишаються ворогами Росії. При цьому Рашкін звернув увагу на те, що син колишнього президента України, Олександр Янукович вже почав інтегруватися в російський бізнес, а розшукуваний владою Австрії син колишнього прем\’єр-міністра Миколи Азарова також знаходиться в Росії.

Як повідомлялося раніше, Янукович і Ко могли вивести $ 8,5 мільярда в Туреччину під час Майдану. У Туреччині не розуміють, звідки взялася ця сума в \”упущеннях\” платіжного балансу країни.
tsn

peredplata