Ющенко будує собі \”хатинки\” і вулики у карпатському заповіднику (Відео)

Ющенко будує собі "хатинки" і вулики у карпатському заповіднику (Відео)Екс-президент України Віктор Ющенко веде будівництво у заповіднику в Карпатах, де для всіх інших українців воно заборонено.

Водоспад Гук, гора Хом’як і, як тут кажуть, «дача президента» – пам’ятки, які прославили Карпатський природно-заповідний парк Женець поблизу села Татарів.

Найсучасніша пам’ятка заповідника під умовною назвою «дача президента» в екскурсійний маршрут заповідного парку офіційно не входить.

Місцеві мешканці розповідають, що останнім часом Ющенко частенько відвідує свою заповідну резиденцію, бо затіяв там грандіозне будівництво.

А от екскурсія виявилась платною – в’зд до Карпатського заповідника 10 грн з дорослого і 5 грн з дитини.

За шлагбаумом рівна як скло дорога. Обабіч – пансіонати і розкішні палаци, які маскуються під карпатський стиль. Ось тут і оселився Ющенко. Будівництво на березі річки продовжується на кількасот метрів вздовж дороги. Після будівництва і дорога закінчується.

Починаються володіння Ющенка з вуликів. А ще там є помпезні споруди, церква, на березі річки Женець, штучне русло, зроблене спеціально для млина. У ньому і місце для купання, бо «Ющенко цю справу любить».

По всій території – будиночки охорони. Охоронець же і пояснює, що ці кілька гектарів, на яких відбувається будівництво, офіційно не є територією заповідника. А коли і були, то там все одно постійно жили люди.

Раніше прес-секретар Ющенка Ірина Ванникова коментувала будівництво Ющенка у Карпатах. Вона казала, що він там будує культурний центр в рамках зеленого туризму та церкви на власній земельній ділянці. І тут начебто діятимуть три гуцульські музеї, кафе-ресторан, готель на кілька номерів, студія з фонотекою і співоче поле.

Екологи шоковані. Бо споруди розташовані ближче, ніж 25 метрів від берега річки Женець, відповідно це порушення Водного кодексу. І за законом все це мали би знести.

А пошкодження заповідника території, як-от млин, церква на березі – це кримінальне порушення. Які, до речі, караються позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років.

Ванникова не знала, що будувати на березі річки не можна. І попросила їй у письмовому вигляді надіслати, які порушення побачили екологи. Відповіді «Гроші» поки не дочекались.

peredplata