В Ізраїлі розслідують справу проти екс-чиновників Януковича через незаконне громадянство – ЗМІ

В Ізраїлі розслідують справу проти екс-чиновників Януковича через незаконне громадянство – ЗМІКолишній міністр енергетики України Едуард Ставицький отримав громадянство Ізраїлю незаконно.
Про це у ефірі Army Radio заявив ізраїльський приватний детектив Ріхард Бен Хаім, повідомляє The Times of Israel пише Українська правда.

За словами Бен Хаіма, Ставицький наразі проживає у багатому передмісті Тель-Авіва Герцлії.

Видання додає, що Ставицький не мав права на отримання громадянства Ізраїлю, оскільки закон забороняє давати його людям, щодо яких ведеться кримінальне переслідування або які розшукуються на батьківщині.

Також повідомляється, що екс-міністр отримав для в\’їзду до країни піврічну туристичну візу, підкупивши чиновників ізраїльського МВС.

Крім того, стверджує видання, ізраїльські слідчі проводять розслідування проти ще одного колишнього українського чиновника – Юрія Борисова, наближеного до олігарха Дмитра Фірташа. Борисов раніше був членом правління \”Нафтогазу\”, а також займав керуючі посади у структурах Фірташа.

Згідно з повідомленням, туристичні візи отримала вся сім\’я Борисова. Крім всього іншого, додає видання, екс-чиновник підозрюється у розкраданні мільйонів доларів фінансової допомоги, яка надходила Україні від США.

Втім, стверджується у повідомленні, Борисов відмовився від візи і втік з Ізраїлю після арешту і допиту колишньої заступниці міністра внутрішніх справ країни Фаїни Кіршенбаум, щодо якої розгорівся корупційний скандал.

Детектив Бен Хаім стверджує, що для прискорення процесу отримання візи Борисов підкупив відповідних чиновників.

Наразі за цими двома справами ізраїльська поліція та прикордонна служба проводять розслідування, повідомляє видання.

Про те, що Ставицький отримав громадянство Ізраїлю, а також нове прізвище Розенберг, стало відомо в листопаді. Наразі він перебуває у міжнародному розшуку Інтерполу.

Українська правда