МДО «Депутатський контроль» вважає, що голова НБУ займається вбивством банківської системи України

МДО «Депутатський контроль» вважає, що голова НБУ займається вбивством банківської системи УкраїниЧлени Міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль», народні депутати України Геннадій Кривошея та Максим Поляков (фракція «Народний фронт») занепокоєні питанням можливого банкрутства великих банків України, наприклад «Дельта Банку», через непрофесійні або упереджені дії голови Національного банку України Валерії Гонтаревої.

Народний депутат Геннадій Кривошея підтвердив, що вже сьогодні проблематично зняти кошти з карти «Дельта Банку». За його словами, він разом з власницею картки, яка обслуговується в цій фінансовій установі, вже більше місяця не може ні зняти кошти з банківської картки на дитину, ні розплатитися нею через термінали. «У той час, як Кабінет міністрів України гарантує українцям всі соціальні виплати, а такі фінансові установи, як «Дельта Банк» та НБУ попросту блокують виконання норм державного бюджету та викликають недовіру населення до влади», – заявив депутат.
На думку Максима Полякова, сьогодні ця проблема стосується мільйонів українців. Існує інформація, що вірогідно готується виведення з боку ПАТ «Дельта Банк» своїх активів, що є грубим порушенням прав та інтересів вкладників. А прийняття Нацбанком одного з найбільших банків України до категорії неплатоспроможних викличе фінансовий колапс, адже це зумовить відтік депозитів з інших великих банків, що тягне за собою крах всієї банківської системи та економіки держави»
Нардеп переконаний, що голова НБУ займається вбивством банківської системи держави. «Сьогоднішня політика НБУ щодо введення тимчасових адміністрацій незрозуміла і непрозора. Як правило, введення тимчасової адміністрації означає фактичний початок процедури ліквідації банку, адже після цього акціонери банку вже не мають можливості впливати на нормалізацію роботи фінустанови. А що робити, якщо тимчасова адміністрація введена з порушенням чинного законодавства або через халатність? А якщо такі дії зроблено упереджено? В результаті у такого банку залишається три варіанти: або стати перехідним банком, або його акціонер має купити вдруге, або банк розірвуть на шматки. В будь-якому випадку, подальша доля банків із тимчасовою адміністрацію оптимізму не вселяє», – вважає парламентар.
Також народні депутати переконані, що банкопад, який організовує Гонтарева, докорінно підірвав довіру вкладників. Нині ми маємо у 33-34 банках тимчасові адміністрації з-понад 30% відтоком вкладів. Хоча і ці цифри є заниженими, оскільки частина фінансових установ намагається справлятися з проблемами самостійно – вводить ліміти або взагалі не виплачує кошти. В цілому, з банків України вже виведено понад 100 млрд. гривень депозитів.
Відтак, член МДО «Депутатський контроль», секретар Комітету з питань фінансової політики і банківської системи Максим Поляков запросив керівництво НБУ Валерію Гонтареву та Олександра Писарука на найближче засідання профільного Комітету, щоб з’ясувати ситуацію навколо банкрутства банків України.
***
МДО «Депутатський контроль» засновано 9 грудня 2014 р. у Міжнародний день боротьби з корупцією. До складу об’єднання входять 10 народних депутатів, які представляють всі 5 фракцій коаліції. Співголовами об’єднання від фракцій є Степан Барна, Геннадій Кривошея, Руслан Сидорович, Ігор Попов та Вадим Івченко. Головними завданнями МДО є контроль за діяльністю органів влади всіх рівнів, боротьба з корупцією, підвищення ефективності держаного управління та створення прозорих умов для розвитку підприємництва в Україні. «Депутатський контроль» відкритий до співпраці з громадськістю, медіа та представниками місцевого самоврядування.

Інна Битюк, прес-служба