Порошенко пробує всіх переконати, що переміг в Дебальцевому

Всі ми є свідками того, що сьогодні в Дебальцевому на жаль повторюється ситуація з Іловайськом, хоча й в облегшеному варіанті

Вочевидь, єдиний висновок, який винесло наше військове керівництво після Іловайської трагедії, – це те, що відступати треба раніше, ніж котел закрився. Жоден інший негативний досвід, здається, нічому наш Генштаб не навчив. Більше того, українське суспільство намагаються переконати, що, виявляється, під Дебальцевим ми не програли, а перемогли. Про це пише Еспресо.

Як не прикро, але нинішнє військове та політичне керівництво по суті мавпує колишнього міністра оборони Валерія Гелетея, який після Іловайського котла заявляв, що насправді під Іловайськом Україна виграла, адже зупинила наступ Путіна, який нібито планував \”за три дні пройти з феєрверком по Донецькій і Луганській областям\”. А всі невдачі генерал Гелетей пояснював смартфонами та планшетами рядових і аж ніяк не прорахунками Генштабу.

Справу свого товариша Гелетея сьогодні продовжив і президент Петро Порошенко. З його довгого виступу, зробленого безпосередньо перед вильотом в зону бойових дій можна виділити кілька головних меседжів:

По-перше, Дебальцевський котел – \”це переконливий доказ боєздатності Збройних Сил та ефективності військового командування\”.

По-друге, оборона і відступ з Дебальцевого далися нам малою кров’ю – \”незважаючи на жорсткі артилерійські обстріли, обстріли з систем залпового вогню, поки що ми маємо дані загалом, що на більш ніж двотисячне українське угрупування ми маємо 30 поранених\”.

По-третє, в Дебальцевому \”поставлені завдання Збройні Сили України виконали повністю\”. \”Ця позиція та успіхи нам були конче потрібні в Мінську під час переговорів та після Мінську. Ми змогли продемонструвати всьому світові справжнє обличчя бандитів-сепаратистів, які підтримувані Росією, що виступала гарантом та безпосереднім учасником Мінських переговорів\”, – пояснив Порошенко. Тобто, Дебальцеве нам потрібне було лише для переговорів у Мінську, а тепер – можна звідти \”переможно\” піти.

По-п’яте, під Дебальцевим була посоромлена не українська, а російська армія, адже ми вийшли з Дебальцевого не одразу, як нас попросили, а на наступний день. \”Росія ще вчора вимагала від українських військових скласти зброю, підняти білий прапор і здатися в полон. Українські військові з честю підтримали високе звання українського захисника Вітчизни, і, як я обіцяв, дали по зубам тим, хто намагався їх оточити, і вийшли з Дебальцевого\”, – заявив Порошенко.

І наостанок, глава держави констатував, що \”на щастя сьогодні ми маємо вдало завершену операцію. Будемо мати можливість і далі боронити державу\”. Здається, залишилося тільки парад Перемоги в Києві провести з приводу успіхів на \”Дебальцевському плацдармі\”.

Отже, українців знову переконують, що нічого страшного не сталося, а реальні втрати відверто приховуються. Це можна було б сприйняти за небажання сіяти паніку, за умови, якщо верховним головнокомандувачем зроблено правильні висновки, в тому числі і кадрові. Але, можна не сумніватися, що подібних висновків не буде, як не спостерігалося їх і після Іловайська. І міністра оборони Степана Полторака і начальника Генштабу Віктора Муженка, для яких поразка під Дебальцевим мала б означати автоматичну відставку, ніхто в найближчий час не чіпатиме, бо вони ж \”довели боєздатність збройних сил України\” і, як результат, робитимуть це й далі.

Тому цілком імовірно, в найближчий час вище військове керівництво матиме можливість провести ще одну \”успішну операцію\” з потрапляння в оточення під Щастям чи, наприклад, Лисичанськом.

peredplata