ОПІВНІЧНІ ТІНІ НА СВІТЛІЙ БУКОВИНІ

ОПІВНІЧНІ ТІНІ НА СВІТЛІЙ БУКОВИНІ

Папієв приїхав

За рік після Революції гідності її вороги окріпли, оклигали і знову провокують народ український.

Активним і агресивним провокатором є наш земляк, колишній голова ОДА, а теперішній нардеп та міністр тіньового уряду Михайло Папієв. Він швидко забув, як просив прощення у буковинців за злочини, які творила янучарська кліка. Як втікав з Буковини у світ за очі від праведного гніву народу.

А тепер знову «віджив» і хоче повернутися до корита, з якого вже кілька десятиліть хлебче масні помиї.
Минулого тижня Михайло Папієв побував на Буковині. Він відвідав кілька телеканалів, де у прямому ефірі намагався нас вчити, як нам далі жити. Його візит – це чистої води провокація. Напевне, зробив її зумисне. І дуже шкода, що окремі активісти, журналісти, політики і влада повелися на його провокативні вибрики.

Зокрема, під час прямої трансляції виступу Папієва на ТРК «Чернівці» кілька громадських активістів, які постійно когось і за щось пікетують, з’явилися під приміщенням телеканалу. А там, замість того, аби провокатору дати бій, провокували журналістів на конфлікт. Тож треба було цілу ніч сидіти під офісом та ганьбити людей, котрі працюють, а не політика, котрий обманює!

А Папієв у той час уже пив віскі з такими, як сам, і насміхався з наївних і тупих пікетувальників. Якщо він особисто не організував та не проплатив цю клоунаду під вікнами ТРК «Чернівці», то дуже радів недолугості буковинських політиків і громадських діячів.
Вони себе показали ницими, дрібними і… провокативними. Коли з’ясувалося, що до Папієва у них і розум, і руки короткі, аби дотягнутися, взялися за журналістів. Ображали жінку. Вимагали закриття телеканалу. Що це? Підміна понять? Чи зумисне переведення стрілок? Адже журналісти робили свою роботу: вони показали, що є «Опозиційний блок», є його представник, є їхні погляди на Україну та суспільство. Якщо комусь не подобається цей блок, цей політик і ця сила, – боріться з ними, а не з тими людьми, які вас інформують про них.

Чому б цим пікетувальникам не виставити пікети перед будинком Папієва? Не закидати яйцями його, коли він виходить чи заходить додому?
Тиждень Папієв вештався Буковиною. Вдень і вночі. То чому його не зупинили вдень чи біля офісів партії, чи на зустрічах з такими, як він, негідниками? Чомусь тільки біля телеканалу вночі всі його впізнали, розпізнали і побачили. Можуть послатися на те, що не мали інформації. То є неправдою. Бо ці штатні пікетувальники нині краще за всі спецслужби, журналістів і т.п. володіють інформацією хто, де, коли і з ким на Буковині. Хтось їх інформує про це. То, може, й спеціально спрямував агресію не проти ворога, а проти журналістів? Що вже неодноразово робилося цими ж людьми, які пікетували ТРК «Чернівці».

Ще у перші дні після революції ці розлючені та агресивні пікетувальники, замість того, аби викинути з вікна регіонала, голову Кіцманської РДА Олега Унгуряна, погрожували розправою редактору районної газети Ользі Кулько. І намагалися її викинути з третього поверху.
Через рік історія повторюється. А це означає, що є система. І спрямована вона сьогодні саме проти журналістів області. Бо той, хто прагне дестабілізувати ситуацію на Буковині, вважає, що саме правда, яку доносять людям працівники газет, ТБ і радіо, зводить нанівець їхні плани. Ніхто ще не задумувався над цією стороною постійних пікетів постійними пікетувальниками?..
То задумуйтеся. Бо досі їхні пікети нічого путнього ні для кого в області не принесли. А навпаки, наміри журналістів порушити серйозні проблеми розбивалися об клоунські, маріонеткові пікети штатних пікетувальників. Це й проблеми вивозу лісу, і кадрових призначень в області та районах, і розгулу злочинності, і бездіяльність органів правопорядку, і продажність судів…

Тож Папієв першу провокацію сотворив. Він вбив клин між журналістами і громадськими активістами та загнав цей клинок по саму рукоятку всередину журналістського цеху. І зараз, замість того, аби висвітлити небезпеку провокації Папієва і «Опозиційного блоку», журналісти Буковини один перед одним «трясуть яйцями» (це вислів із останніх публікацій про візит Папієва – П. К.).
І, насамкінець, чому все ж таки штатні пікетувальники пікетували ТРК «Чернівці», а не телеканал «Чернівецький промінь», близький до олігарха Фірташа та «смотрящого» Продана. Адже Папієв і там виступав у прямому ефірі. Та ще вдень, а не вночі…
Ще одне питання, на яке відповіді нема: чому Радикальна партія Ляшка і її члени не брали участі в пікетуванні члена «Опозиційного блоку»? Вони ж такої нагоди не пропускають в інших регіонах України. У Чернівцях пропустили. То й вила їм в руки!

Новинський прилетів

А ми повернемося до теми, про яку й думати страшно. Якщо приїзд Папієва – це навіть не квіточки. І приліт Новинського до Чернівців не став ще стиглою вишенькою. Хоча міг нею стати. Для тих, хто розуміється на великих грошах і великій політиці, двічі депутат верховної ради України Вадим Новинський вважається птахом високого лету. Він — третій в Україні за розміром своїх статків, які вимірюються мільярдами доларів. Володіє десятками підприємств і компаній в Україні, Молдові, Росії. Близький до людей, котрі напряму можуть говорити з Путіним.
Народився Новинський у Старій Русі Новгородської області в Росії. Тільки у 2012 році Янукович дав йому громадянство України «за видатні заслуги». А до того часу олігарх зумів прибрати до рук багато металургійних комбінатів, корабельнобудівних заводів, банк «Форум», страхову компанію «Промислово-страховий альянс», цілу мережу продуктових магазинів «Амстор», футбольний клуб «Севастополь» і багато інших заводів, фабрик, холдингів.
Перший раз депутатом став за Севастопольським виборчим округом у 2013 році. Тоді буковинець Павло Лєбєдєв посів пост міністра оборони України. І округ звільнився. Після обрання Новинський відразу перейшов до фракції партії регіонів.

Хоч він і заявив цим свої політичні уподобання, але в Україні йому було комфортно і за Ющенка, і за Кучми, і за Порошенка. Він уміє усім догодити.
Бізнес Новинського навіть зараз процвітає у Криму і на Донбасі. Про кримінальних авторитетів та кримінальну складову олігархічної імперії Новинського — якось іншого разу. А тепер про те, що йому треба було на Буковині.
Отже, олігарх прилетів сюди у п’ятницю гелікоптером разом з… митрополитом Онуфрієм. Новинський ніколи не скривав того, що він активно жертвує на церкву Московської патріархії. Перед цим вони були у Почаївській лаврі. Приліт Новинського став трохи несподіваним для Буковини. Бо всі чекали приїзду лідера «Опозиційного блоку» Юрія Бойка.
Навіть штатні мітингувальники у п’ятницю зібралися під обласною радою, аби зустріти головного опозиціонера України. Та він навіть і не думав сюди їхати. У той час, поки пікети підтягувалися на вулицю Грушевського, гелікоптер з Новинським на борту сідав в аеропорту Чернівці.
Я боюся проводити паралелі. Але змушений інформувати громаду Буковини. Новинський активну політичну діяльність в Україні розгорнув наприкінці 2013 року в Криму. Через кілька місяців Крим став територією Росії.
Тільки-но Новинський активізувався у металургії, як вибухнула війна на Донбасі.
Що чекає на Буковину?!

Явлення Онуфрія народу

Поки політики і олігархи перетирали свої справи, на Буковину прилетів митрополит Онуфрій (Березовський). Він родом з села Коритне Вижницького району. Але не на малу батьківщину понесли ноги владику. А до Банчен. Спочатку він відвідав дітей, яких прихистив єпископ Лонгин (Жар). Потім його до монастиря привіз депутат обласної ради Юрій Кушнір. Окрім Онуфрія, Лонгина, Новинського, Папієва і Кушніра до монастиря у Банчени приїхав колишній співробітник Папієва у міністерстві праці наш земляк Едуард Ушаков. Він не вирізнявся раніше прихильністю до релігії. Навіть обирався депутатом облради від лівих соціалістів. Тепер і йому чогось потрібно стало від попів.
Про що говорили попи, політики і олігархи, невідомо. Можна тільки здогадуватися, що йшлося про майбутні місцеві вибори і роль Московської патріархії в агітації за «Опозиційний блок». Наглядати за тим, аби всі московські попи агітували за тих, хто розпалив багаття війни в Україні, призначили єпископа Лонгина.

Для перебивки, яка, будемо сподіватися, нічого спільного не матиме з Буковиною.

Місто Слов’янськ на Донеччині розташоване на віддалі 21 кілометра від Святогірської лаври Московського патріархату. Саме з тих нібито святих гір до Слов’янська весною 2014 року сходилися сепаратисти та російські найманці. Там був штаб і, можливо, склади зброї, яка вбивала згодом мирних людей. Там були інструктори у рясах, котрі вчили вбивати і ненавидіти Україну. У келіях Святогірського монастиря зароджувалася і розвивалася ідея Донецької народної республіки.
А тепер знову повернімося на Буковину. Від Чернівців до Банчен, де розташована резиденція Лонгина, всього 21 кілометр. У монастир вкладали величезні кошти Янукович і Бойко. Там — закрита структура. Без дозволу єпископа Лонгина ніхто не має права нічого говорити і показувати. Туди їздили патріарх Кирило, Янукович та інші ворожі Україні елементи.
Сам єпископ Лонгин активно агітує проти мобілізації та захисту України. Він проклинає українську владу і уряд, яких називає «сатаністами». Він звинувачує Америку і возвеличує Росію.
То що могли робити у такому монастирі антиукраїнські політики, олігархи і церковники?!.
Що вони шукають на Буковині?!
Чого нам чекати від таких візитів?!
І чи треба мовчки чекати?..

Замість післямови

За Новинським до Чернівців прилетів суперсучасний літак, яким олігарх відправився до Мюнхена. Долетів туди менш ніж за півтори години.
Папієв покинув Буковину. І відразу опинився у Відні. Напевне, возив звіт Фірташу. Днями нардеп знову повернеться до Чернівців. Він таки не полишає надії провести тут установчу конференцію партії «Опозиційний блок». Хоча управління юстиції Чернівецької області ще у 20-х числах січня вже зареєструвало обласну партійну організацію цієї партії.
До відома «штатних пікетувальників»: саме за те, що в Івано-Франківську був зареєстрований осередок «Опозиційного блоку», начальника управління юстиції вкинули у сміттєвий бак і облили зеленкою.
Отож Папієв розвідку провів. Уже цього тижня може збирати своїх однодумців. Це зборище відбудеться у суботу у «Сонячній долині», «Гранд отелі» або на «Козацькому хуторі». Призначений і голова обласної організації партії. Це — 29-річний нотаріус і помічник Папієва Іван Микитюк. Осідок партії і Микитюка — під носом обласної міліції по вулиці Головній у Чернівцях.
Це, знову ж таки, адреса для «штатних пікетувальників».
А, насамкінець, їм варто би навідатися в аеропорт Чернівців. Хоча це треба було робити минулої п’ятниці, коли туди зліталися вороги України.
Сам в. о. директора летовища таки заслуговує пікету. Бо він відмовився надати інформацію про приліт і відліт Новинського.
Таким чином він може засекретити й приліт до нас якогось спецназу з Росії чи терористів від Кадирова.
До п’ятниці митрополит Онуфрій перебуватиме на Буковині. Що нас чекає після його від’їзду: мир чи війна?
Час покаже.

Петро КОБЕВКО

Новини Партнерів