200 найбагатших людей України 2011 року. Рейтинг Фокусу

200 найбагатших людей України 2011 року. Рейтинг ФокусуНова влада – нові правила гри для великого бізнесу. Хто приймає їх, зберігає капітал і примножує його. Таких в нинішньому рейтингу більшість. Фокус представляє п\’ятий, ювілейний, список найбагатших людей країни

Все більше стає українських бізнесменів, які можуть зарахувати себе до закритого клубу мільярдерів. У цьому рейтингу Фокусу їх кількість зросла до рекордних 21. У минулому році мільярдерів було вісім, а в першому, докризовому, списку найбагатших людей країни мільярдним станом могли похвалитися 10 осіб.

З моменту виходу першого рейтингу Фокусу деяким фігурантам вдалося збільшити свої капітали в п\’ять разів. Наприклад, вартість активів співвласника компанії \”Кернел Груп\” Андрія Веревського в 2007 році оцінювалася в $285 млн., а в нинішньому – перевищує $2 млрд. Це пояснюється значним зростанням капіталізації компанії, яка вийшла на Варшавську фондову біржу і успішно торгується. Крім того, на руку р-ну Веревському, найбільшому виробнику соняшникової олії, зіграв і зростання цін на продукти харчування, не тільки в Україні, але і у всьому світі. Ці ж фактори дозволили різко збільшити вартість своїх активів і іншим великим гравцям агросектору, наприклад, Олегу Бахматюку і Віктору Іванчику.

Сукупний стан 21 мільярдера становить майже $58 млрд. Коли Фокус вперше оцінював активи найбагатших українців, сотня \”важила\” $70 млрд. За п\’ять років розширилася географія і рейтингу. Якщо в перші роки в основному були представлені бізнесмени з Києва, Донецька і Дніпропетровська, то протягом п\’яти років список Фокусу поповнився, наприклад, мільйонерами з Одеси. У списку 130 найбагатших людей 2008 року з\’явилася сім\’я Родіних – співвласників АБ \”Південний\”, а в цьому році в рейтинг увійшов Ігор Фруман, співвласник холдингу Оtrada Luxury Group. Ще один новачок – Ігор Ліски, луганський бізнесмен, який є наймолодшим учасником рейтингу.

У списку Фокусу стало більше іноземців, які мешкали в Україні і які побудували свій бізнес саме тут. До старожилам рейтингу росіянам Вадиму Новінському та Костянтину Григоришину приєдналися співвласник інвестиційної компанії Dragon Capital чех Томаш Фіала і власник Istil Group британець пакистанського походження Мохаммад Захур.

Традиційні лідери рейтингу своїх позицій не поступаються. Вже в п\’ятий раз першу строчку займає Рінат Ахметов. Правда, тепер із статком в $15,6 млрд. Найбагатший українець торік вміло консолідував привабливі для нього активи. Однак найбільшим досягненням р-на Ахметова за останній рік експерти вважають отримання контролю над ММК ім. Ілліча. Це збільшило його активи як мінімум на $2 млрд.

Друге і третє місце займають Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов. Вартість їхніх активів зросла насамперед завдяки \”Укрнафті\”. Один з ключових активів групи \”Приват\” сильно зріс у ціні. Якщо на початку року вартість однієї акції найбільшого нафтовидобувного підприємства країни становила 250 грн., то зараз – майже 800 грн. Крім того, ПриватБанк – єдиний банк, що показує солідний прибуток. А оскільки у групу \”Приват\” входить не один десяток підприємств, то навіть невеликий зростання кожного з них дає відчутний приріст сукупної вартості активів.

Єдиний з першої п\’ятірки, хто не так значно збільшив вартість активів, – Віктор Пінчук. Враховуючи, що трубний бізнес переживає не найкращі часи, а Interpipe навіть був на межі технічного дефолту, приріст у $100 млн. – хороший результат.

У нинішньому рейтингу Фокус майже не враховував борги компаній, якими володіють учасники, тоді як у торішньому списку ці видатки були одним з основних критеріїв при оцінці активів. Кінець 2008-го і 2009-й рік відрізнялися істотним дефіцитом фінансових ресурсів. За таких обставин компанії не могли вільно залучати кредити, що ставило бізнес під загрозу. Тепер ринок пожвавився: відновилося кредитування почали активніше проводитися операції, а індекс ПФТС виріс на 100%. Крім того, власникам великих компаній вдалося реструктуризувати борги. Саме тому в нинішньому році Фокус вважає недоцільним віднімати борги з вартості активів. Наприклад, вартість активів співвласників ІСД Сергія Тарути і Олега Мкртчана, незважаючи на солідний борг компанії, порівняно з минулим роком збільшилася в два рази. Слід зазначити, що відновлення і збільшення їх капіталів також сприяло пожвавлення на ринку нерухомості, а її у них достатньо.

Взагалі, зростання цін на нерухомість багатьом дав можливість піднятися в рейтингу. В 2009-м компанії заморожували будівництво і навіть оголосили себе банкрутами, а нерухомість можна було придбати з 70-процентним дисконтом. У минулому ж році об\’єкти, які стояли по два-три роки, почали добудовувати і здавати. Це багато в чому пояснює зростання вартості активів, наприклад, власника ТММ Миколу Толмачова, стан якого збільшилася до $892 млн.

Ювілейний список Фокусу дає можливість побачити, як змінювалися розстановка сил і сфери впливу різних груп на бізнес-арені України за ці п\’ять років. Члени Партії регіонів і наближені до партії влади бізнесмени, безперечно, отримали переваги. Наприклад, брати Клюєви і Василь Хмельницький за останній рік збільшили свої активи втричі. З приходом нової політичної сили в рейтингу Фокусу з\’явилися і нові імена – Сергій Арбузов, Юрій Іванющенко та інші.

У деяких випадках близькі відносини з владою дають фактично повний контроль над окремими галузями країни. Рінат Ахметов, наприклад, тримає в своїх руках майже 50% видобутку вугілля в Україні. Крім того, йому вдалося сконцентрувати у власності важливі енергетичні підприємства, зокрема, \”Київенерго\” і \”Дніпроенерго\”.

Інший яскравий приклад – Дмитро Фірташ, активи якого то збільшувалися, то зменшувалися залежно від того, хто перебуває при владі. При підготовці рейтингу минулого здавалося, що бізнес-імперія Фірташа в Україні приречена. У цьому році в сферу впливу потрапив практично весь хімічний сектор, а активи бізнесмена перевищили $1,5 млрд. Очевидно, що р-н Фірташ і р-н Ахметов за попередньої влади не змогли б так наростити свої статки.

У нинішньому році сукупний статок найбагатших людей перевищує $93 млрд. – це майже три річних бюджету України. У нинішньому році сукупний статок найбагатших людей перевищує $93 млрд. – це майже три річних бюджету України. Зазвичай розвиток бізнесу автоматично тягне за собою поліпшення позицій самої країни на міжнародній арені. Однак поки ця тенденція обходить Україну стороною – у рейтингу конкурентоспроможності, який увійшли 139 держав, в останні п\’ять років Україна не піднімалася вище 70-й рядки.

Як складався рейтинг

* оцінювалися тільки видимі активи компаній на підставі офіційних даних, публічної інформації, консультацій з експертами і даних, наданих самими власниками;
* оцінювалися вартість компаній, якими володіє учасник рейтингу, нерухомість, а також доходи/витрати, отримані від реалізації/купівлі активів за час проведення оцінки;
* нерухомість оцінювалася, виходячи із середньої ціни за квадратний метр в містах України; при цьому враховувалося її призначення, розташування; якщо у власності учасника рейтингу знаходяться житлові комплекси, оцінювалися тільки реалізовані і здані в експлуатацію об\’єкти;
* якщо власність розподіляється між членами сім\’ї, оцінювалася загальна вартість активів;
* якщо учасник рейтингу належать до однієї групи з розмитою структурою власності, оцінка проводилася виходячи з аналізу прямої участі в ключовому активі групи;
* всі публічні компанії оцінювалися по їх ринкової капіталізації; оцінка непублічних компаній проводилася порівняльним методом, з використанням компаній-аналогів, акції яких торгуються на фондових біржах Східної Європи і СНД, з урахуванням обсягу продажів, прибутку, власного капіталу;
* для публічних компаній в якості оцінки бралася їхня капіталізація станом на 1 березня 2011 р.;
* для зарубіжних активів оцінка проводилася тільки при наявності достатньої та достовірної інформації;
* оцінка будівельних компаній проводилася виходячи з вартості реалізованих об\’єктів, що перебувають у їх власності;
* банки оцінювалися на підставі власного капіталу з урахуванням якості фінансової установи;
* враховувалися завершені угоди злиття і поглинання; якщо сума угоди не оголошувалася, її оцінка проводилася експертним шляхом.

Не оцінювалися

* активи, що перебувають у пасивному управлінні, право власності учасника на які чітко не простежується;
* активи компаній, які є торговими домами в групі і виконують, по суті, посередницьку функцію;
* особисте майно;
* оскаржувана власність або майно, права на які не можна визначити однозначно.

Рейтинг 200 найбагатших українців в 2011 році

Місце Ім\’я, прізвище Компанія березень 2011 р., млн. $ березень 2010 р., млн. $
1 Рінат Ахметов SCM Group ↑ 15 590 7 520
2 Ігор Коломойський група \”Приват\” ↑ 5 323 2 950
3 Геннадій Боголюбов група \”Приват\” ↑ 4 975 2 740
4 Віктор Пінчук EastOne LLC
↑ 2 970 2 860
5 Вадим Новінський Смарт Холдинг ↑ 2 683 1 650
6 Ferrexpo Костянтин Жеваго ↑ 2 675 1 300
7 Андрій Веревський Кернел Груп ↑ 2 200 399,3
8 Костянтин Григоришин Енергетичний стандарт ↑ 2 169 1 100
9 Сергій Тарута Індустріальний союз Донбасу ↑ 2 126 532,2
10 Віталій Гайдук екс-співвласник Індустріального союзу Донбасу ↑ 2 073 600,7
11 Юрій Косюк Миронівський хлібопродукт ↑ 2 070 930,0
12 Олег Мкртчан Індустріальний союз Донбасу ↑ 1 877 507,6
13 Дмитро Фірташ DF Group ↑ 1 489 589,9
14 Олександр Шнайдер Midland Group ↑ 1 407 750,1
15 Midland Group Едуард Шифрін ↑ 1 407 644,0
16 DCH Олександр Ярославський, IM ↑ 1 403 324,4
17 Петро Порошенко Укрпромінвест ↑ 1 193 738,1
18 Василь Хмельницький Київ Інвестмент Груп ↑ 1 173 439,3
19 Олег Бахматюк Авангард ↑ 1 093 232,5
20 Леонід Байсаров група \”Донецьксталь\” ↑ 1 060 744,6
21 Андрій Іванов Київ Інвестмент Груп ↑ 1 015 401,1
22 Леонід Юрушев Інтер Кар Груп ↑ 978,9 818,0
23 Іван Гута Mriya Agro Holding Plc ↑ 939,1 482,3
24 Олексій Мартинов група \”Приват\” ↑ 929,8 351,2
25 Андрій і Сергій Клюєви Укрпідшипник ↑ 900,8 383,8
26 ТММ Микола Толмачов-холдинг ↑ 892,2 130,9
27 Олександр і Галина Гереги Епіцентр-До ↑ 890,8 395,4
28 Олександр Савчук Маріупольський важмаш ↑ 867,5 126,1
29 В\’ячеслав Богуслаєв Мотор Січ ↑ 845,4 281,7
30 Сергій Тігіпко група ТАС ↑ 795,5 571,9
31 Володимир Бойко екс-власник ММК ім. Ілліча ↓ 744,7 1 660
32 Леонід Черновецький, мер Києва ↑ 720,0 675,3
33 Віктор Нусенкіс Донецьксталь ↑ 707,3 400,9
34 Григорій та Ігор Суркіси ФК \”Динамо\” ↑ 653,5 338,1
35 Ігор Дворецький Індустріалбанк ↑ 590,0 356,9
36 Віталій Антонов Галнафтогаз ↑ 575,4 353,3
37 Олександр і В\’ячеслав Константиновські Холдингова компанія \”Київ-Донбас\” ↑ 526,0 237,3
38 Анатолій Юркевич Мілкіленд ↑ 523,1 117,5
39 Микола Янковський Стиролбiофарм ↑ 502,5 259,3
40 Георгій Скудар Новокраматорський машзавод ↑ 446,3 295,9
41 Олександр Слободян Оболонь ↑ 440,0 220,4
42 Валерій Хорошковський U.A. Inter Media Group ↑ 430,1 357,3
43 Філя Жебровська Фармак ↑ 393,6 113,9
44 Богдан і Андрій Губські Український промислово-фінансовий концерн \”Славутич\” ↑ 385,7 228,5
45 Сергій і Олександр Буряки Брокбізнесбанк ↑ 382,1 360,2
46 Олександр Фельдман АВЕК холдинг ↑ 380,0 265,5
47 Ігор Єремєєв група \”Континіум\” ↑ 379,0 214,5
48 Федір Шпиг Молочний альянс ↑ 372,6 314,6
49 Віктор Іванчик Астарта-холдинг ↑ 372,6 109,0
50 Степан Івахів група \”Континіум\” ↑ 365,0 208,4
51 Євген Сігал Комплекс \”Агромарс\” ↑ 364,1 314,5
Антон 52 Пригодський Міжрегіональний промисловий союз ↑ 342,6 287,2
53 Сергій Кий АРС ↑ 334,1 274,1
54 Fozzy Group Володимир Костельман ↑ 332,3 89,1
55 Алекс Ровт IBE Trade Corp. ↑ 331,0 80,6
56 УкрАвто Таріел Васадзе ↑ 318,4 229,4
57 Євген Черняк Global Spirits ↑ 315,9 278,1
58 Мохаммад Захур ISTIL Group new new 300,6
59 Борис Колесніков група \”Конті\” ↑ 292,5 254,2
60 Іван Торський Холдинг \”ТКС\” ↑ 291,2 37,9
61 Віталія Цехмістренка група \”Райз\” ↑ 291,1 165,5
62 Ольга Нечитайло-Риджок Баядера Холдинг ↑ 290,1 229,1
63 Ернест Галієв екс-співвласник Укрсиббанку ↑ 284,3 218,7
64 Віктор Тополов KDD Group ↑ 283,0 175,4
65 Арсен Аваков АТ \”Інвестор\” ↑ 282,9 57,5
66 Ігор Воронов \”Арт-фонд Воронова\” new new 250,7
67 Олексій Вадатурський СП \”Нібулон\” ↑ 245,1 55,6
68 Едуард Прутник Центральна збагачувальна фабрика \”Калінінська\” ↑ 236,0 217,4
69 Віктор Медведчук МАК \”БІ.АЙ.ЕМ\” ↑ 234,5 138,3
70 Валерій Коротков Астарта-холдинг ↑ 231,1 118,1
71 Андрій Адамовський група Oledo new new 226,7
72 Юрій Журавльов Агротон ↑ 221,0 126,0
73 Сергій Цюпко Київський ювелірний завод ↑ 213,8 137,1
74 Вадим Єрмолаєв \”Алеф\” ↑ 211,9 144,1
75 УПЕК Анатолій Гіршфельд ↑ 201,1 59,4
76 Валентин Ландик група \”Норд\” ↑ 196,8 179,9
77 Сергій Арбузов глава НБУ new new 190,6
78 Томаш Фіала Dragon Capital new new 187,9
79 Ілля Грінберг СП \”Марком\” new new 185,9
80 Михайло Кіперман Укрнафта new 182,0 new
81 Роман Лунін Ритейл груп ↑ 180,7 73,3
82 Ігор Філіпенко група Oledo new new 180,4
83 Євген Уткін KM Core ↑ 180,1 167,9
84 Ігор Баленко Фуршет ↑ 178,8 83,9
85 Анатолій Кіпіш Nemiroff new new 178,0
86 Микола Лагун КБ \”Дельта\” ↑ 167,7 118,2
87 Ігор Гуменюк АРС ↑ 163,3 115,4
88 Сергій Слабенко група Континіум new new 157,6
89 Володимир Константинов Корпорація \”Укрросбуд\” ↑ 156,6 96,4
90 Борис Фуксман Innova Media new new 156,0
91 Володимир і Вадим Трофименко НЕСТ ↑ 154,4 98,9
92 Володимир Цой група компаній MTI ↑ 153,7 47,9
93 Віталій Сацький Індустріалбанк ↑ 153,4 135,3
94 Владислав Дрегер Донецькавтотранс ↑ 152,1 106,3
95 Олександр Роднянський Innova Media new new 148,0
96 Nemiroff Яків Грибов ↓ 145,0 206,9
97 Микола Солдатенко Солдатенко, Ситнюк і партнери ↑ 125,9 29,1
98 Роман Чигир Fozzy Group ↑ 125,4 35,1
99 Данило Корилкевич Dakor Agro Holding ↑ 121,9 114,4
100 Юрій Родін АБ \”Південний\” ↑ 120,6 66,5
101 Сергій Чернишов Страхова компанія \”Лемма\” ↑ 117,1 110,2
102 Андрій Заїка HCM Group new new 115,1
103 Валерій Кравець А.В.К. ↑ 114,1 83,3
104 Володимир і Гліб Загории Фармацевтична фірма \”Дарниця\” ↓ 114,0 199.2
105 Валентин Ісак Корпорація \”Столиця\” ↑ 113,0 35,1
106 Давид Жванія Брінкфорд ↑ 110,0 60,4
107 Іван Аврамов Донбассхолдинг ↑ 103,0 95,9
108 Юрій Іванющенко ТОВ \”Промтоварний ринок\” new new 102,3
109 Іван Фурсін Росукренерго ↑ 100,1 58,8
110 Сергій Максимов VAB Банк ↑ 98,6 45,0
111 Олег Радковський Холдинг \”Берег-Сервіс\” ↑ 97,6 75,2
112 Степан і Олександр Глуси Nemiroff ↓ 97,5 206,9
113 Геннадій Буткевич АТБ-Маркет ↑ 97,2 29,7
114 Віктор Карачун АТБ-Маркет ↑ 97,2 29,7
115 Євген Єрмаков АТБ-Маркет ↑ 97,2 29,7
116 Олександр Кравчук Нафком new new 97,2
117 Леонід Клімов Імексбанк ↓ 96,0 99,2
118 Володимир Авраменко А.В.К. ↑ 93,3 83,3
119 Віктор і Денис Дзензерские Веста-Холдинг ↑ 86,8 55,3
120 Борис Шестопалов Хлібодар ↑ 86,6 67,7
121 Олександр Пилипенко Завод залізобетонних конструкцій ім. С. Ковальської ↑ 86,3 57,4
122 Олексій Бутенко Східна інвестиційна група new new 85,0
123 Олександр Кардаков Корпорація \”Інком\” ↑ 82,1 16,2
124 Олександр Грановський Концерн \”Оверлайн\” ↑ 81,8 43,6
125 Лев Парцхаладзе група \”XXI Століття\” ↑ 80,7 11,6
126 Олександр Лещинський Азовська продовольча компанія ↑ 80,6 33,1
127 Олександр Меламуд Корпорація \”Столиця\” ↑ 79,8 47,6
128 Гаррі Корогодський Корпорація \”Столиця\” ↑ 79,8 47,6
129 Олександр Єдін Подільський цемент ↑ 78,5 71.3
130 Василь Поляков АІС ↑ 78,4 61,7
131 Дмитро Святаш АІС ↑ 78,4 61,7
132 Олег Сотников Fozzy Group ↑ 77,0 34,9
133 Павло Климець ОЛІМП ↓ 75,5 93,3
134 Володимир Вагоровский Амстор ↑ 74,2 37,3
135 Борис Кауфман Концерн \”Оверлайн\” ↑ 73,5 45,9
136 Антон Шишкін MCB Agricole Holding ↑ 73,4 57,1
137 Віктор Суботін Мегабанк ↑ 72,4 66,3
138 Олександр Лойфенфельд АБ \”Синтез\” ↑ 71,5 32,6
139 Сергій Лойченко СП \”Метал Холдинг\” ↑ 68,6 55,7
140 Вадим Бухкалов Єврохолдинг Інвест new new 67,5
141 Олег Боярин Атол Холдинг ↑ 66,8 60,2
142 Олег Баришівський Аснова Холдинг ↑ 66,4 56,9
143 Максим Сафонов Аснова Холдинг ↑ 66,4 56
144 Анатолій Строган Аснова Холдинг ↑ 66,4 56,9
145 Володимир Шаповалов Аснова Холдинг ↑ 66,4 52,2
146 Григорій Гуртовий Аеросвіт ↑ 65,0 55,9
147 Валерій Мошенський група компаній \”Планета\” ↑ 64,6 31,7
148 Василь Горбаль екс-власник Укргазбанку ↑ 64,2 40,7
149 Вадим Мороховський АБ \”Південний\” ↑ 63,4 38,6
150 Геннадій Виходцев Фокстрот ↑ 62,9 29,4
151 Валерій Маковецький Фокстрот ↑ 62,9 29,4
152 Павло Штутман Гідросила Груп ↑ 61,7 59,5
153 Олександр Буцких Планета-буд ↑ 59,4 31,7
154 Ігор Андрєєв Геркулес ↑ 58,6 28,5
155 Сергій і Олександр Федоренко Цукровий Союз \”Укррос\” ↑ 57,7 39,6
156 Олег Шандар Нова лінія ↑ 57,2 45,4
157 Валерій Шамотій Корпорація \”Логос\” new new 56,7
158 Людмила Русаліна Холдингова компанія \”Петрус\” ↑ 56,0 37,2
159 Людмила Безпалько Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод ↑ 55,1 41,1
160 Олег Левін Дніпропетровський стрілочний завод ↑ 55,0 13,2
161 Ольга і Євген Куценко група компаній \”Олком\” ↑ 54,5 38,4
162 Дмитро Волошко Молочний альянс ↓ 54,1 94,6
163 Дмитро Єкимов група компаній Sport Life new new 53,6
164 Ігор Слюнков Концерн \”ЛИС\” ↑ 52,5 15,1
165 Станіслав Віленський FIM Group ↑ 52,2 19,6
166 Олександр Деркач Молочний альянс ↓ 51,0 171,3
167 родина Некрасовых Полтавський машинобудівний завод ↑ 50,8 29,3
168 Олексій Зіновьєв Дніпроважмаш ↑ 48,4 37,8
169 Віталій і Володимир Кличко Klitschko Management Group ↑ 47,7 38,5
170 Олег Салмін група \”XXI Століття\” new new 46,7
171 Олег Дон група компаній MTI ↑ 46,3 35,9
172 Сергій Башлаков група компаній MTI ↑ 46,3 35,9
173 Оксана Єлманова FIM Consulting ↑ 44,8 39,1
174 Михайло Табачник Холдинг \”Т і С\” ↑ 41,8 40,9
175 Михайло і Оксана Кавицькі Helen Marlen Group ↑ 39,8 22,3
176 Юрій Шпірт Arber Group ↑ 39,7 10,8
177 Ігор Фруман Otrada Luxury Group new new 39,6
178 В\’ячеслав і Олександр Супруненко Укренергобуд ↑ 39,5 23,2
179 Микола Кміть IDS Group ↑ 39,4 14,2
180 Олександр Третьяков \”РУР Груп С.А.\” ↑ 39,3 28,8
181 Олександр Табалов Кіровоградський хлібозавод ↑ 38,7 31,8
182 Олександр Оніщенко TOP Ukraine new new 37,7
183 Юрій Триндюк Хлібні інвестиції ↑ 35,8 20,7
184 Володимир Мисик Корпорація \”Кулиничівський хлібокомбінат\” ↑ 35,5 30,6
185 Андрій Король Західна молочна група ↑ 33,1 25,2
186 Сергій Гібай Західна молочна група ↑ 33,1 25,2
187 Юрій Ложкін Західна молочна група ↑ 33,1 25,2
188 Ігор Ліски Ефективні інвестиції new new 32,9
189 Віталій Вінницький вітмарк-україна new new 32,7
190 Алла і Левон Ванецьянц Холодмаш ↓ 31,8 33,2
191 Віктор Петренко Атол холдинг ↑ 30,5 25,7
192 Андрій Гордієнко Karavan Real Estate ↓ 30,2 106,7
193 Петро Рудь Житомирський маслозавод ↑ 28,9 19,3
194 Володимир Продивус Мостобуд ↓ 28,9 41,5
195 Віктор і Андрій Веретенниковы Комбінат \”Придніпровський\” ↑ 28,1 18,1
196 Олександр Глімбовський Альтіс-Холдинг ↑ 26,8 24,6
197 Тарас Барщовский Українська сокова компанія ↓ 27,7 30,1
198 Олексій Савченко екс-власник Партнер банку ↑ 26,2 21,3
199 Ігор Шаров Євразія Трейдинг ↑ 26,2 19,4
200 Андрій Орлов Кіндратівська центральна збагачувальна фабрика new 26,2 new

Над рейтингом працювали: Олексій Бутенко, Сергій Висоцький, Наталія Гузенко, Володимир Денисенко, Вікторія Кім-Галімова, Катерина Шаповал, Фокус
Джерело focus.ua

peredplata