Справа Жижияна. Лист з-за ґрат

Справа Жижияна. Лист з-за ґратПісля публікації першого листа депутата обласної ради V скликання, праправнука героя повісті О.Кобилянської «Земля» Савви Жижияна Ігоря Жижияна відбулась низка подій. Зокрема, до СІЗО не надходить газета «Час». Кажуть, через те, що назвали номер камери, де ув’язнено Ігоря Жижияна. Також маємо відповідь прокурора області. За ці дні відправлено листи до Уповноваженого ВР із прав людини Карпачової, до генеральної прокуратури і прокурора області. Ігор Жижиян та його команда захисників добилися того, що його справу розглядають колегіально — три судді, а не один.

В’язень правди, незважаючи ні на що, ще вірить у справедливість. Добивається її у всіх інстанціях, не відступає і наполягає на тому, що він не винний. Публікуємо лист Жижияна до народного депутата А.П. Яценюка та відповідь прокурора на перший лист з-за ґрат.

Народному депутату України
Яценюку А. П.
Депутата Чернівецької обласної ради
V скликання (фракція «Батьківщина»)
Жижияна І. А.
Слідчий ізолятор
м. Чернівці

Заява
Шановний Арсенію Петровичу, звертаюсь до Вас як до народного депутата України, мого земляка та людини, якій по-справжньому не байдужа доля нашої держави.
З великим смутком змушений констатувати факт початку кінця політичної сили, партії «Батьківщина» на Буковині.
Вже давно відомо про ганебну зраду, всіх без винятку, депутатів від партії «Батьківщина» у Чернівецькій міській раді. Дійшло до того, що партія, яка здобула перемогу на останніх місцевих виборах, не має своєї фракції у міській раді.
У Чернівецькій обласній раді з 16 депутатів фракції «Батьківщина» залишилося 7, і ті нагадують переляканих зайців. Кожен боїться – висловити свою думку, продемонструвати принципову позицію. Один боїться втратити бізнес, другий – посаду, третій осте-рігається кримінальних переслідувань.
Усвідомлюю, що їм реально є чого боятися, але не розумію, для чого ці люди йшли у буковинську політику. Депутат повинен бути невразливим — не мати власного бізнесу, високих посад і гріхів у минулому.
І якщо б ще хтось опинився у моїй ситуації, то це, всього-на-всього, тільки випробування та загартування духу для справжнього українця.
Вороги нас так бояться, що не зважають, чи то зрілий чоловік, чи молода людина, чи тендітна жінка. Наш лідер, Тимошенко Ю. В., вже понад три місяці перебуває під вартою, я — понад сім. У Юлії Володимирівни вкрай важкий стан здоров’я, а у регіонах, замість того, щоб збирати майдани, піднімати людей та об’єднувати опозицію, думають про свій порядковий номер у списку Верховної Ради на майбутніх виборах. І не хвилює їх, що в очах власного народу вони стають об’єк-тами ганьби і прокльонів за таке блюзнірство.
Але далеко не все втрачено. Ще не вмерла України ні слава, ні воля… Ще є порох у порохівницях. Залишились справжні українці й у нашій команді.
Ваша політична сила, партія «Фронт Змін», на Буковині є взірцем для всіх нас. «Фронтовики» довели, що не продаються за валюту чи посади, їх неможливо залякати чи змусити голосувати за неприпустимі рішення. А для того, щоб привернути увагу електорату, не співають дуетами на сцені.
Настав час об’єднуватись. І не важливо, до якої опозиційної сили ми належимо. Потрібно вже сьогодні проводити спільні акції, пікети, майдани. Тому що завтра вже може бути пізно.
Ця влада прибрала до рук вже майже все. А коли народного добра вже не залишилось, почали красти один у одного. Так, деякі особи спробували привласнити 5 млн. грн. у банку народного депутата України Ахметова Р. Л. за підробленими документами та за кредитною карткою…
Я їм завадив, отож і поплатився арештом. Але не шкодую. Навіть у наш час та нашій державі деколи зважають на закон. Мене утримують незаконно, безпідставно. «Футболять» мою кримінальну справу з одного суду до іншого. Уже змінився третій районний суд. Розгляд затягують, адже чудово розуміють, що склад злочину в цій справі відсутній.
Мій вихід з тюрми для багатьох стане закінченням кар’єри, а окремі «правоохоронці» опиняться за ґратами. Не думаю, що Ренат Леонідович пробачить зазіхання на його власність. А якщо навіть і так, то я свій арешт точно нікому не подарую.
Починаючи з травня цього року, я звертався із заявами до президента України, генерального прокурора, прокурора області, голови Апеляційного суду, народних депутатів та уповноваженого Верховної Ради з прав людини, але ці звернення до адресатів не були надіслані. Схоже, самотужки місцеву «мафію» мені не побороти…
Мої однопартійці мовчать, як налякані зайці. Звісно, вони не хочуть опинитися на сусідніх нарах. Але поодинці нас точно, рано чи пізно, розтопчуть. Схоже, вони цього не розуміють.
Прошу Вас, шановний Арсенію Петровичу, забудьте про рейтинг і порядкові номери – об’єднайте опозицію, адже на порядку денному доля нашої держави. Та, за можливості, візьміть на контроль розгляд інкримінованої мені кримінальної справи. А для детального інформування Вас щодо цієї справи та факту спроби привласнення 5 млн. грн. надсилаю копію заяви прокурору Чернівецької області.
Жижиян І.А.

Р.S. Для того, щоб і ця заява не «загубилася» у темних коридорах СІЗО, передаю її Вам через опозиційну газету «Час».

Відповідь прокуратури
Стосовно публікації в газеті «ЧАС» від 10.11.11 за № 46 (4483) відкритого листа Жижияна І.А. вважаю за необхідне довести до Вашого відома наступне.
Кримінальна справа відносно Жижияна І.А. та інших членів групи порушена в квітні 2011 року слідчим управлінням УМВС України в Чернівецькій області.
Жижиян І.А. притягується до кримінальної відповідальності за вчинення злочинів, передбачених ст.28 ч.3 — 190 ч.4 (шахрайство, вчинене повторно, організованою групою, в особливо великих розмірах); ст. 28 ч. 3 — 358 ч.2 (підроблення документів, вчинене повторно організованою групою); ст. 28 ч. 3 — 358 ч. 3 (використання завідомо підроблених документів, вчинене організованою групою); ст.209 ч. 3 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, вчинена повторно організованою групою) Кримінального кодексу України.
Зокрема, Жижиян І.А. обвинувачується в тому, що в складі організованої групи, шляхом підроблення та використання завідомо підроблених документів, шахрайським шляхом заволодів коштами громадян та фінансових установ на загальну суму 1 млн. 535 тис. грн. Крім цього, шляхом укладання фіктивних договорів купівлі-продажу та іпотеки, здійснив фінансові операції з нерухомим майном, здобутим завідомо злочинним шляхом, з метою маскування злочинного походження вказаного майна.
Доводи Жижияна І.А. про безпідставне притягнення його до кримінальної відповідальності повністю спростовуються доказами, отриманими в ході розслідування кримінальної справи.
За результатами досудового слідства, кримінальна справа скерована до суду для розгляду по суті в червні поточного року.
Однак до цього часу судове слідство у справі не розпочато з об’єктивних причин, оскільки Жижияном І.А. та його захисниками під час попереднього розгляду справи було заявлено ряд клопотань, в тому числі щодо зміни міри запобіжного заходу на іншу, не пов’язану з позбавленням особистої свободи, а також щодо розгляду його справи колегіально, як то передбачено вимогами ст.17 Кримінально-процесуального кодексу України.
Зважаючи на те, що в район-ному суді, який повинен був розглядати кримінальну справу, немає можливості забезпечити її колегіальний розгляд, кримінальна справа скерована до Апеляційного суду Чернівецької області для визначення подальшої підсудності.
Таким чином, доводи Жижияна І.А. щодо умисного затягування розгляду справи також є надуманими.
Окремо слід зазначити, що злочини, які Жижияну І.А. інкримінуються, ніяким чином не пов’язані з його політичною діяльністю та громадянською позицією, а тому жодних підстав вважати притягнення його до кримінальної відповідальності наслідком помсти з боку будь-яких осіб, в тому числі правоохоронних органів, немає.
Кримінальна справа перебуває на контролі прокуратури області і державним обвинувачем будуть вживатись всі передбачені законом заходи щодо об’єктивного та законного її розгляду судом.

Прокурор області
державний радник
юстиції ІІІ класу
П.А. Коваль