В Одесі формується козачий батальйон ЗСУ

В Одесі формується козачий батальйон ЗСУ

Це ще одне підтвердження тому, що в історії все циклічно. Адже завжди так було, що захист рідної землі був найголовнішим завданням українського козацтва. А девізом життя козака було: Богу – душа, життя – Україні, а честь – для себе!
Невдовзі у складі Збройних сил України з’являться козачі підрозділи. Зокрема, уже затверджено рішення про створення першого подібного батальйону. Він буде складатися з контрактників, а набір уже відкрито в Одесі. Кожен бажаючий вступити на службу в батальйон може подавати заявку в телефонному режимі. Передбачається, що спершу строк контракту становитиме шість місяців.
Боєць добровольчого батальйону «Донбас» Олександр Шипілов розповів: «Батальйон буде формуватися на базі одного із облвійськоматів. Можливо, одеського. У подальшому ми будемо приписані до однієї з бригад на півдні України. Планується, що підрозділ буде нести службу з охорони державного кордону».
Звернення із закликом вступати в батальйон підписали член «Ради громадської безпеки» Юрій Козаріз і «самооборонець» Руслан Форостяк. Вони, зокрема, передбачають, що в зв’язку з цим будуть внесені зміни в статути ЗСУ і буде запроваджена виборність молодших командирів. За їхніми словами, Міністерство оборони і Генштаб «зацікавилися цією ідеєю», але остаточного рішення про створення конкретного підрозділу поки що не прийнято. При цьому добровольців вони набирають.
Коментуючи це повідомлення у соціальній мережі один із активістів написав: «Армія, яку 22 роки посилено розвалювали, розкрадали і знищували, дійсно не може за пару років стати ідеальною. Тому створення добровольчих підрозділів, перш за все — територіальних, може стати виходом, поки армія зміцніє».
Сергій Горицвіт

peredplata