Українські корупціонери – безстрашні та безкарні

Українські корупціонери – безстрашні та безкарні

Президент Німеччини Християн Вульф подав у відставку після низки викривальних матеріалів. Зокрема, стало відомо що він взяв кредит у півмільйона євро у знайомого підприємця. А потім намагався чинити тиск на редактора видання, яке оприлюднило про це матеріал. Між тим, в Україні вищі посадові особи не подають у відставку навіть після значно серйозніших обвинувачень.

Відставка німецького президента стала наслідком корупційного скандалу. Ціна питання – непрозорий кредит у 500 тисяч євро. Високопосадовцям біднішої України сходять з рук закиди у значно серйозніших корупційних діяннях.

«Вони розуміють, що хоч скільки кради, але поки ти в системі – завжди зможеш виплутатись. Арештовують або невгодних режимові, або тих, хто вкрав 30 тисяч гривень», – розповідає редактор інтернет-видання «Наші гроші», яке спеціалізується на корупційних схемах у держзакупівлях, Олекса Шалайський.

Український міністр недоторканний?

Минулого року журналісти «Наших грошей» оприлюднили матеріал про те, що Мінпаливенерго, через держпідприємство «Чорноморнафтогаз», закупило бурову платформу із маржею у 150 мільйонів доларів у сумнівного посередника.

Міністр енергетики Юрій Бойко звинуватив журналістів у тому, що їхній матеріал замовний. Проте викладеної у тексті інформації не спростував. Відтак, журналісти самі подали у суд на міністра, вимагаючи спростування.

«Насправді, нагріли не на 150, а на 300 мільйонів, бо закупили дві таких вишки. Єдине, що втішає – ніби британська прокуратура зайнялася цією оборудкою», – зазначає Олекса Шалайський.

«Ми всі латентні корупціонери», – Корчинський

Письменник Тарас Антипович зазначає, що в українців зовсім інший больовий поріг, ніж у європейців. За його словами, «європейці такого не дозволяють своїм політиками, і там є політична культура, яка унеможливлює відверте свинство».

Відомий публіцист, лідер партії «Братство» Дмитро Корчинський вважає, що українські високопосадовці не подають у відставку, бо українських громадян корупційні витівки насправді не обурюють.

«Корупція не призводить до скандалів, бо населення, у цілому, ставиться до цього з розумінням і щирим зацікавленням. Ми всі латентні корупціонери, і можемо не злитися на наших політиків, а тільки заздрити їм», – зазначає він.

На думку Дмитра Корчинського, український корупціонер подасть у відставку з однієї причини – якщо буде боятися.

І попередній президент Віктор Ющенко, і чинний глава держави Віктор Янукович, а також їхній політичний опонент Юлія Тимошенко проголошували боротьбу з корупцією серед своїх пріоритетів.
Джерело

peredplata