Ющенко хотів другий фронт опозиції, але сам ризикує скиненням

Ющенко хотів другий фронт опозиції, але сам ризикує скиненнямВіктор Ющенко запропонував \”Нашій Україні\” створити нове об\’єднання опозиції – альтернативу Комітету опору диктатурі.

Таку пропозицію він озвучив у понеділок на засіданні політради \”Нашої України\”, повідомило \”ЛІГАБізнесІнформ\” джерело в партії.

За його словами, Ющенко запропонував об\’єднання НУ з декількома патріотичними партіями: Конгресом українських націоналістів (КУН), Собором і Українською народною партією (УНП).

\”Ющенко озвучив план, згідно з яким \”Наша Україна\” повинна влитися в УНП. Партія Юрія Костенка була обрана за основу об\’єднання через найвищий серед усіх рейтинг і через відсутність боргів, від яких страждає НУ\”, – сказало джерело.

Фактично, за словами співрозмовника, йшлося про створення правоорієнтованого опозиційного об\’єднання, альтернативного КОДу, – з виходом \”Нашої України\” з комітету.

Однак президія партії не підтримала ідею створення другого опозиційного фронту. Проти висловилися, зокрема, голова політради НУ Валентин Наливайченко і член президії Сергій Бондарчук (при президенті Ющенку вони очолювали СБУ й \”Укрспецекспорт\” відповідно).

Цю інформацію підтвердив агентству й сам Бондарчук. При цьому він не вважає це прямим конфліктом із головою партії: \”Ми не пішли проти позиції Ющенка. У нас просто є своя позиція\”.

Бондрачук вважає недоречним вносити плутанину в розуми виборців створенням альтернативних опозиційних сил.

\”У мене є багато питань до нинішніх лідерів об\’єднаної опозиції. Але те, що сталося в Обухові, в якому на виборах мера балотувалися два опозиційні кандидати, які набрали в сумі більше голосів, ніж кандидат від влади, але в підсумку програли, показує – лідерам опозиції й так непросто знайти спільну мову\”, – сказав він.

\”Мені здається, що в такий момент нам усім треба шукати спільну мову і йти на компроміси, а не створювати альтернативні майданчики\”, – додав Бондарчук.

Однак джерела в партії говорять, що між Наливайченком із Бондарчуком та Ющенком накопичується усе більше протиріч, і не виключають, що може дійти до зняття Ющенка з посади голови партії.

\”Наливайченко і Бондарчук розуміють, що навіть у складі об\’єднання шансів потрапити у Верховну Раду в Нашої України немає. Принаймні, поки її головою є Ющенко\”, – зазначило джерело в НУ.

\”Сили, які педалюють об\’єднання (КУН і УНП), навпаки, хочуть, щоб Ющенко залишився, оскільки при Наливайченку, якщо він очолить партію, шанси на отримання влади в новому опозиційному блоці зменшаться\”, – додав співрозмовник.

Джерело