Арсеній Яценюк закликав депутатів із демократичної опозиції задекларувати доходи і витрати

Арсеній Яценюк закликав депутатів із демократичної опозиції задекларувати доходи і витратиРішення Конституційного суду, яке дозволяє чиновникам не декларувати свої доходи та витрати, – це узаконення корупції в Україні. Про це лідер «Фронту Змін» Арсеній Яценюк заявив із парламентської трибуни в середу, 21 березня.

«Те, що вчора Конституційний суд України прийняв рішення узаконити корупцію, є свідченням одного – влада очолила корупцію. Я закликаю народних депутатів України, які представляють демократичну опозицію і тих українців, які хочуть змін, не ховати свої доходи і витрати. Я звертаюсь до колег: ми не повинні уподоблятися їм, нам нічого ховати. Покажіть декларації за 2011 рік. Ми сильніші, ми розумніші і ми чесніші, ніж вони», – звернувся до опозиційних нардепів Арсеній Яценюк.

Лідер «Фронту Змін» наголосив, що згідно з рішенням КС від 20 березня сьогоднішня влада позбавлена прямого обов’язку декларувати свої доходи і витрати. «Абсолютно зрозуміло, з чим це пов’язано – перед парламентською кампанією 2012 року ті, хто представляють владу, не хочуть декларувати мільярдні статки, які вони отримали за роки перебування у владі», – підкреслив він.

Рішення Конституційного суду, переконаний Арсеній Яценюк, – це ще одне свідчення узаконення корупції в країні. «Компанія «Лівела» безмитно, без сплати податків ввозила на територію України сотні тисяч тон продуктів і не заплатила жодної копійки до державного бюджету. Корупційні 11 млрд грн сховано. Саме цей парламент і ПР прийняли рішення списати 24 млрд грн приватним енергетичним компаніям. НАК «Нафтогаз України» закуповує бурові вишки і додатково кладе в кишеню ПР ще 3 млрд грн. Державні закупівлі – десятки мільярдів гривень, які ідуть з коштів платників податків і з коштів державного бюджету в приватні кишені тих, хто сьогодні підтримує президента і має депутатські значки і партійні квитки Партії регіонів», – наголосив лідер «Фронту Змін».

«Все це укладається в одну загальну концепцію – корупції як основи державної політики чинного президента і провладної партії», – заявив Арсеній Яценюк.

Кошти, привласнені владою, переконаний лідер «Фронту Змін», могли б бути направлені на підвищення соціальних виплат. Він нагадав, що два тижні тому президент озвучив свої соціальні ініціативи, проте досі не вніс їх до парламенту. «Погляньте на доручення, яке підписав президент Янукович. Основні витрати на «соціалку» хочуть зробити з 1 вересня 2012 року, за 2 місяці перед виборами. Вони далі думають, що голоси українців можна купити за 100 грн подачки, яку пропонує сьогодні ПР», – підкреслив він.

Лідер «Фронту Змін» нагадав, що опозиція внесла до Верховної Ради законопроект, покликаний відновити соціальну справедливість. Законопроект, зокрема, передбачає збільшення прожиткового мінімуму. Арсеній Яценюк підкреслив, що база для розрахунку прожиткового мінімуму – споживчий кошик – не переглядалася 12 років: «Наша вимога – перегляд прожиткового мінімуму і збільшення його принаймні на 30%».

Ще одна з вимог опозиції, згідно із законопроектом, – перерахунок та осучаснення пенсій. «Внаслідок так званої пенсійної реформи збільшили пенсійний вік і фактично на 10% зменшили нарахування пенсії. Збільшити пенсії 334 грн для 10 млн українських пенсіонерів – це вимога опозиції», – підкреслив Арсеній Яценюк.

«Ми вимагаємо, щоб закон про соціальну справедливість був негайно розглянутий в стінах парламенту», – наголосив лідер «Фронту Змін».

Новини Партнерів