США закликають Януковича не копати собі яму

США закликають Януковича не копати собі ямуКримінальне переслідування колишнього прем\’єра Юлії Тимошенко є свідченням погіршення ситуації в Україні.

Про це йдеться у відкритому листі президента Freedom House Девіда Кремера, виконавчого віце-президента Атлантичної ради Деймона Уїлсона до президента Віктора Януковича, опублікованому на сайті Kyiv Post.

\”Після перемоги на чесних і відкритих президентських виборах в лютому 2010 року ви можете пишатися чималими досягненнями для вашої країни\”, – говориться в листі.

\”Ваше правляча більшість в парламенті прийняла настільки необхідну пенсійну реформу; нескінченні суперечки, які характеризували адміністрацію вашого попередника, нарешті, позаду; ваш уряд домігся значного прогресу, наблизившись до завершення переговорів щодо зони вільної торгівлі і угодою про асоціацію з Європейським союзом\”, – заявили автори.

У листі також відзначається, що справа Тимошенко свідчить про погіршення політичної ситуації в Україні.

\”Її справа стала приводом для розгляду міжнародним співтовариством, як грубе порушення законодавства з метою переслідування головних політичних опонентів\”, – додали автори.

Американці також висловили стурбованість перебуванням за ґратами з грудня 2010 року міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

У листі наголошується, що \”процедура проведення таких кримінальних розслідувань не викликає довіри ні в Україні, ні за кордоном\”.

\”Чотири різні кримінальні справи були порушені проти Тимошенко. Служба безпеки України і Генеральна прокуратура, здається, вийшли з-під контролю і намагаються зачепитися за що-небудь, що може бути використане з метою позбавити його права участі в майбутніх виборах\”, – вважають автори.

У зв\’язку з цим представники США закликали Януковича \”втрутитися і припинити ці антидемократичні дії, поки не стало надто пізно, і ви не змушені відмовитися від членства в ЄС і припинити переговори\”.

\”Тривалі тривожні тенденції у вашій країні ведуть Україну до клептократії і авторитаризму. Це загрожує катастрофічними наслідками для країни. І це зовсім не те, для чого вас обрав народ\”, – наголошується в листі.

\”Зараз час продемонструвати ваше вміння керувати країною, пане президент. І, як кажуть на Заході: якщо ви опинилися в ямі, то в першу чергу потрібно перестати копати, тобто потрібно припинити робити те, що ще більше ускладнює ситуацію. Поки не пізно, але часу у вас майже не залишилося\”, – додали автори листа.
Джерело