У Заставні зрадники Батьківщини

У Заставні зрадники БатьківщиниЗаява
щодо початку безстрокових акцій протесту на Буковині
голови обласної організації партії ВО «Батьківщина»
Івана Мунтяна

Сьогодні буковинська опозиція розпочала безстрокові акції протестів проти свавілля влади, політичних репресій, жорстокого поводження з ув’язненими. Побиття у в’язниці лідера нашої партії Юлії Тимошенко сколихнуло суспільство. Після сфабрикованих звинувачень і абсурдного суду ми вважали, що влада дійшла до межі, але з’ясувалося, що межі у влади немає. Це ми зрозуміли 24 квітня, коли стало відомо про злочин тюремників.
Не випадково ми розпочали протести з Заставни. В той час коли влада незаконно ув’язнила і знущається фізично над лідером опозиції Юлією Тимошенко, колишній голова Заставнівської райдержадміністрації, який жорстоко катував людей, залишається на свободі і є депутатом районної ради. Він фактично керує районом – не з кабінетів, а вже з власних приватних ресторанів. Партія влади, яку він представляє, залякує депутатів, погрожує позбавленням роботи, проблемами у навчанні дітей у вузах тощо – в разі непідтримання кандидата на посаду голови райради від Партії регіонів.
І їм це вдалося. Одних залякали, інших підкупили. Більше сотні людей стояли на мітингу під районною радою, щоби висловити свій протест проти дій влади. Виступаючі були налаштовані категорично. Бо Заставнівський район – особливо «обласканий владою». Тут найгірші дороги, тут закриваються останні працюючі підприємства… З одинадцяти районів він на десятому, передостанньому місці за соціально-економічними показниками. Але це не зупиняє Партію регіонів у їх прагненні продовжувати владарювати в районі.
Не маючи більшості у раді, вони висунули свою кандидатуру на посаду очільника районної представницької влади. Грубо, цинічно заявила ця кандидатка, що «Покращення точно не буде». І пообіцяла «співпрацювати з райдержадміністрацією, підтримувати президента і його програму». І вона отримала більшість голосів – це голоси регіоналів і «тушок» з інших політичних сил.
І попри те, що влада наперед демонструє повну безвідповідальність за район, заявляє, що працювати на благо громади «немає можливості», ми покладаємо всію відповідальність за район на владу, на Партію регіонів.
Вони воюють проти власного народу. Народ мусить сказати своє слово. Сьогодні ми сказали перше. Далі буде.