Хабар за… інвалідність

Хабар за… інвалідністьТри тисячі гривень хабара отримала минулої неділі голова Чернівецької міжрайонної очно-туберкульозної МСЕК Людмила Л. за присвоєння 50-літньому буковинцю II групи інвалідності. «На гарячому» лікарку затримали правоохоронці…Чутки, далебі не з приємних, про роботу експертних комісій з визначення інвалідності наших краян ширяться поміж людьми уже давно. Про те, як дорого, у прямому сенсі цього слова, коштує нині інвалідність. Про те, що багато людей «правдами і неправдами» за чималі гроші отримують лже-інвалідність, їдуть собі за кордон чи й бізнесом залюбки займаються, а справжнім хворим достукатися до медекспертів нема за що.

Людмилу Л. затримали слідчі прокуратури Шевченківського району спільно з працівниками СБУ. У її робочому кабінеті в приміщенні обласного протитуберкульозного диспансеру, у котрому засідали експерти. Це трапилося 24 травня, через два місяці після відзначення світовою спільнотою Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом. Кажуть, 72-літня лікарка, окуліст за фахом, експерт зі встановлення непрацездатності, втратила пильність та вирішила не цуратися чергового хабара, адже цьому громадянинові з очними патологіями інвалідність встановлювалася не на рік чи два, а пожиттєво. Не сподівалася, що за дверима на неї вже чекають…

— Платять всі. І починається «платне» ходіння за інвалідністю з дільничної поліклініки, — розповідає пані Аліна (ім’я з етичних міркувань змінене), — інвалід, котрій нещодавно також довелося побувати у лікаря Л. – Мені встановили групу вже вдруге, тому мала «знайомих» та особисто гроші не передавала, посередником виступила дільничний окуліст. Кому з комісії вона скільки «виділила» з отриманої суми – невідомо.

Жінка каже, що несила сперечатися, адже мсеківський механізм працює злагоджено повсякчас. І аби отримати відповід- ний запис у профільного лікаря, і у голови ЛКК при поліклініці, і аби не відправили ні з чим з по- ліклініки обласної, аби все закінчилося успішно після засідання МСЕК, треба платити. Потерпаючи від захворювання очей, вона ще з юного віку зверталася до лікарів, але жоден і словом ніколи не обмовився, що з такою патологією вона є претендентом на інвалідність… Проконсультувала ж Аліну з цього приводу якось сусідка по лікарняній палаті, куди жінка потрапила із застудою та була переведена через супутнє загострення хвороби очей до офтальмологічного відділення. А після виписки вже почала виборювати належне. Вона не хоче відновлювати у пам’яті день, коли її викликали на експертне засідання. Пригадує лишень, як голова комісії застерігала не задавати зайвих запитань. Аліна переконана, що люди мовчать, бо довести провину медиків ой, як непросто…

Зараз прокуратурою порушена кримінальна справа за ознаками складу злочину, передбаченого ч.3 ст. 368 (одержання хабара) КК України, за якою проводяться першочергові слідчі дії. Голова очно-туберкульозної МСЕК Людмила Л., за словами поінформованих людей, перебуває вдома. Чим закінчиться слідство, дізнаємось невдовзі. Та навіть якщо Феміда зважить на вік лікарки та не особливо покарає, цей вчинок буде для неї серйозним уроком на все життя…

Наталія БРЯНСЬКА

Світлина

peredplata