Прокурори повернули 25,35 га землі

Прокурори повернули 25,35 га землі28 липня в обласній прокуратурі відбулося розширене засідання колегії, на якій розглядалися питання про стан додержання законів, захисту інтересів громадян і держави, правозахисної діяльності органів прокуратури у сферах: бюджетній, земельній, а також оплати праці та пенсійного забезпечення, повідомляє прес-служба прокуратури Чернівецької області.

Як зазначив у вступному слові виконуючий обов’язки прокурора Чернівецької області Віталій ПОЦІЛУЙКО, прокурорські перевірки засвідчили про зростання злочинності та правопорушень у даних сферах, яке з одного боку зумовлено загальною кризою в державі, економічною нестабільністю та неврегульованістю економічних відносин, внаслідок чого економіка перетворилась на об’єкт пильної уваги злочинних кіл. З другого ж боку, таким порушенням сприяли цілеспрямовані дії керівників окремих суб’єктів господарювання та небажання або неспроможність певних органів контролю та управління запобігти негативним проявам на наданих державою ділянках роботи.

Органами прокуратури області вживаються заходи до посилення правозахисної діяльності у бюджетній сфері. У першому півріччі 2011 року порушено 15 кримінальних справ, з яких 6 направлені до суду, внесено 39 приписів і подань, до відповідальності притягнуто 49 посадових осіб органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, в т.ч. 7 – органів державного контролю, а також 44 посадові особи підприємств, установ організацій. За результатами прокурорських перевірок відшкодовано 6,3 млн. грн. до бюджету. За втручання прокурорів заходами цивільно-правового характеру стягнуто до бюджету 2,3 млн. грн., реальне виконання судових рішень, з урахуванням добровільного відшкодування, склало 0,7 млн. грн.

Також органи прокуратури області вживають заходи до посилення правозахисної діяльності у сфері додержання конституційних прав громадян на оплату праці та пенсійне забезпечення. Так, за результатами перевірок протягом поточного періоду 2011 року порушено 46 кримінальних справ за фактами умисної невиплати заробітної плати, вчинення інших посадових злочинів у сфері трудових відносин, з яких 37 надіслано до суду (80%). За прокурорського втручання виплачено майже 11 млн. заборгованої заробітної плати. За документами прокурорського реагування притягнуто до відповідальності 122 посадові особи, більше половини з яких – посадовці органів державної влади та місцевого самоврядування. За втручання прокурорів заходами цивільно-правового характеру стягнуто до 344 тис. грн. заборгованої заробітної плати, реальне виконання судових рішень, з урахуванням добровільного відшкодування, склало 226 млн. грн. У ході правозахисної діяльності порушено 25 кримінальних справ за ст. 172 КК України за фактами нелегального використання праці. За результатами перевірок дотримання вимог законів про пенсійне забезпечення та сплату єдиного внеску органами прокуратури області порушено 2 кримінальні справи, які направлено до суду, внесено 57 приписів та подань, за документами реагування притягнуто до відповідальності 64 посадові особи, з них 47 посадовців контролюючих органів, відшкодовано 2,2 млн. грн. недоїмки.

Активізовано діяльність органів прокуратури щодо захисту інтересів держави у сфері земельних відносин. Завдяки втручанню прокурорів за останні півроку повернуто 25,35 га землі (із них в державну та комунальну власність 2,5 га, громадянам 22, 7 га), попереджено незаконне протиправне вибуття понад 73 га землі, до бюджету відшкодовано коштів на суму 538 тис. грн., за порушення законів до відповідальності притягнуто 32 службових особи. У провадженні судів перебувають позови прокурорів про повернення у державну власність майже 21 га землі та стягнення понад 300 тис.грн. За фактами злочинів у сфері земельних відносин до суду скеровано 8 кримінальних справ, розслідуваних слідчими органів прокуратури.

За результатами обговорення цих питань колегією були визначені заходи щодо підвищення ефективності прокурорсько-слідчої роботи, активізації органами прокуратури області правозахисної діяльності, посилення контролю та вжиття заходів до усунення порушень вимог чинного законодавства.

Новини Партнерів